MHP'li Yalçın, Büyükataman ve Karakaya Türkiye Kamu-Sen’i tehdit ediyor

banner155

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan yardımcısı ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş , MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve Mevlüt Karakaya hakkında suç duyurusunda bulundu.

MHP'li Yalçın, Büyükataman ve Karakaya Türkiye Kamu-Sen’i tehdit ediyor
banner170

Referandum sürecinde "hayır" diyeceklerini açıkladıkları için MHP Genel Merkez yönetimi ile ters düşen Türkiye Kamu-Sen'de sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan yardımcısı ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, MHP’li vekiller hakkında tehdit ve hakaretten suç duyurusunda bulundu.

MHP Genel Merkezi'nin aday olmamasını istediği Türk Büro-Sen Başkanı Fahrettin Yokuş bir süre önce Ankara'da silahlı saldırıya uğramıştı. Yokuş, saldırıyı yara almadan atlatırken şoförü bacaklarından yaralanmış, aracına 3 kurşun isabet etmişti. 

"CAN GÜVENLİĞİM YOK, TEHDİT EDİLİYORUM, KORUMA TALEP EDİYORUM"

Yokuş'un, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunduğu metinde, birçok MHP'linin ismi yer alıyor. Yokuş'un ismini verdiği MHP'liler arasında divan üyelerinin de olması dikkat çekti.

Suç duyurusunda , 24-25 Şubat'ta Sendika Genel Kurullarının yapılacağını belirten Yokuş, kongrede güvenlik sorunu olabileceğini ve buna ilişkin güvenlik tedbirlerinin alınmasını istedi.

İşte Yokuş'un suç duyurusu metninden öne çıkanlar:

"MHP'DEN GELEN TALİMATLA GENEL MERKEZİ BASTILAR"

"23 Ocak 2017 tarihinde 80-90 kişilik gençlerden oluşan bir gurup, Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi'ne gelerek, Genel Başkan İsmail KONCUK ile görüşme talebinde bulunmuş, bu durum üzerine Genel Başkan İsmail KONCUK, kendilerini 7. kattaki makamına davet etmiş ve aralarından seçtikleri 5 kişilik bir heyeti, benim de hazır bulunduğum makamında kabul etmiştir.

Gençlerin başında bulunan Ankara Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı olduğunu söyleyen heyet içindeki M. isimli şahıs Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK'A ziyaret sebeplerini şu şekilde ifade etmiştir;

"Biz MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli'nin talimatı ile geldik. Sayın Genel Başkanımız sizden Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı görevinden istifa etmenizi talep ediyor" demesi üzerine, Genel Başkan İsmail KONCUK, "Sayın Genel Başkana selam ve saygılarımı iletiniz. Ben delegelerimizin iradesi sonucu Türkiye Kamu-Sen'de Genel Başkanlık yapıyorum. Burası demokratik bir kuruluştur. Ben sadece ve sadece delegelerimizin iradesi ile bu görevden ayrılırım" diyerek, kendilerini göndermiştir.

Daha sonraki 12-13 gün boyu çeşitli saatlerde gruplar halinde yine gençler Konfederasyonumuzun önüne her gün belli saatlerde gelmeye devam etmişler, Konfederasyon binasının giriş kapısında İsmail KONCUK ve Konfederasyon aleyhinde sloganlar atarak ayrılmışlardır. Konfederasyon olarak, Ankara Valiliği ile yaptığımız görüşme sonrası gençlerin, Türkiye Kamu-Sen'in önüne gelmeleri engellenmiş, Konfederasyon girişine kolluk kuvvetleri gönderilerek tedbir alınmıştır. Fakat bu gençler yakında bulunan bir parkta protestolarını sürdürmeye devam etmişlerdir.
2) Gençlerin protesto eylemleri bittikten yaklaşık 1 hafta sonra, malumunuz olduğu üzere,

11 Şubat 2017 günü saat 20:30 sularında Keçiören'de bulunan evimin önünde silahlı saldırıya uğradım.Bu saldırı sonucunda şoförüm Ö.T'nin ayaklarına isabet eden mermiler sonucu yaralandı ve yine aracımıza 2-3 tane kurşun isabet etti."

"1 YIL GEÇMESİNE RAĞMEN KİMSE YAKALANMADI, KONGRELERİMİZ BASILDI"

"Aynı merkezin talimatı ile gerçekleştirildiğini düşündüğüm bu saldırı ile gerek şahsıma gerekse Türkiye Kamu-Sen Yöneticilerine mesaj verilmek istendiği kanaatindeyim. Zira bu saldırının gerçekleştirildiği tarih dikkate alındığında Türkiye Kamu-Sen yöneticilerinin açıkça şantaj ve tehdit edilerek, seçilerek geldikleri görevlerinden istifa ettirilmeye çalıştırıldıkları açıktır."

Aynı merkezlerden düzenlendiğini düşündüğüm saldırı eyleminden bu yana 1 yıl geçmesine rağmen ne yazık ki fail ya da failler bulunamamış olup, bu eylemi planlayan ve gerçekleştirenler kişiler yakalanmamaları sebebiyle bundan cesaret alarak Türkiye Kamu-Sen yöneticilerine yönelik tehdit, hakaret ve şantajlarını arttırmışlardır.

Bu tehditlerin cezasız kalmasının doğal sonucu olarak, Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türkiye genelinde örgütlü 11 Sendikamızın 500'ü aşkın Şubesi Eylül 2017- Aralık 2017 içerisinde Şube Olağan Genel Kurulları sürecinde bazı şube kongrelerimize MHP'den talimatla Ülkü Ocaklarına mensup gençler gönderilmiş, bazı kongre salonları işgal ettirilmiş, aday ve delege olan bir kısım mensuplarımız söz konusu mercii/er tarafından tehdit ve hakaretlere maruz kalmıştır."

"MHP GENEL MERKEZİ'NDE TEHDİT EDİLDİK"

"MHP Genel Merkezi'nde Türkiye Kamu-Sen'e operasyon yapma kararı alındıktan sonra Genel Sekreter İsmet BÜYÜKATAMAN Başkanlığında bir komisyon kurulmuştur. Bu komisyonda Parti Genel Başkan Yardımcıları Mevlüt KARAKAYA, Sadir DURMAZ ve Semih YALÇININ da olduğu ayrıca, bazı milletvekillerinin memur kökenli danışmanları, Kamu-Sen'e bağlı Sendikalarda geçmişte görev yapmış bazı kamu görevlileri bulunmaktadır.

Bu komisyonun Başkanı olan İsmet BÜYÜKATAMAN Kamu-Sen'e bağlı Sendikaların Genel Başkanlarının büyük bir bölümünü makamına çağırarak, "Türkiye Kamu-Sen'de bazı Genel Başkanları istemiyoruz. Bu Devlet Bahçeli Bey'in talimatıdır. Bir daha aday olmaları ya da seçilmeleri kesinlikle engellenecektir. Ona göre safınızı belirleyin." demiştir.
İsmet BÜYÜKATAMAN tarafından Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Sendikaların Ankara da bulunan 40'a yakın Şube Başkanın büyük bir bölümü Parti Genel Merkezine çağrılmış ve aynı telkin ve tehditler yapılmıştır."

"KONGREDE OLAY ÇIKABİLİR GEREKEN YAPILSIN"

vedilikle Sendikamızın Genel Kurulunun yapılacağı 24- 25 Şubat tarihlerinden önce gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasınıÖncelikle yukarıda ismi belirtilen şüphelilerin ve ismi olmayan diğer şüphelilerin tespiti ile akabinde tüşüpheliler hakkında hakaret, tehdit ve şantaj suçlarından dolayı gerekli cezai soruşturmanın yapılarak cezalandırılmasını teminen kamu dava açılmasını saygılarımla arz ve talep ederim."

YORUM EKLE
YORUMLAR
kağan
kağan - 1 yıl Önce

Bir parti bir sendikaya ne karışır. Becerebiliyorlarsa siyaset yapsınlar onuda nasıl becerdiklerini göremiyoruz(!)

Mehmet metcooglu
Mehmet metcooglu - 1 yıl Önce

Yazıklar olsun ülkücü ülkücünün katili oluyor yaşasın mhp yöneticileri utanin be utanin

Sultan Alparslan
Sultan Alparslan - 1 yıl Önce

Kamusen öncelikle bir karar vermeli sendikanın içi hainlerle doldu. Birileri ülkü ocakları ile sendikayı ters düşürme gayretinde. Fetönün dış mihrakların sendikaı mı olacaksın yoksa özüne törene bağlı milliyetçi sendika mı? Kimse kusura bakmasın biz üye olurken İsmail Koncuk var diye üye olmadık.

kamusenli
kamusenli @Sultan Alparslan - 1 yıl Önce

kamusenliyim hain yalaka sözünde durmayan v. binlercesini görmek isteyen aynaya baksın

SIRADAKİ HABER

banner151