MHP “T.C ibaresi eklensin” teklifine, CHP ve İYİ Parti’den destek, AK Parti’den red!

Aksaray’da MHP’li belediye meclisi üyeleri, belediye tabelasına TC ibaresi eklenmesi için teklif sundu.

MHP “T.C ibaresi eklensin” teklifine,  CHP ve İYİ Parti’den destek,  AK Parti’den red!

Öneriye CHP ve İYİ Parti destek verdi. AK Parti karşı çıktı. Teklif kabul edilmedi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından birçok ilde T.C. ibareleri belediye tabelalarına geri dönerken, Aksaray’da tam tersi oldu. Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, 31 Mart AK Parti’nin kazandığı Aksaray’da belediye meclisi ikinci olğan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya T.C. tartışması damga vurdu. AK Parti’li belediye başkanı Enver Dinçer'in katılmadığı toplantıyı AK Parti’li Belediye Başkanvekili Cem Elibol yönetti.

Toplantıda, MHP’li üyeler tarafından verilen Aksaray Belediyesi tabelasına T.C. ibaresi eklenmesi önerisi için oylama yapıldı. MHP’li üyelerin yanı sıra CHP’li ve İYİ Partili üyeler de önerinin kabulü yönünde oy verdi. AK Parti’li üyeler ise ret oyu kullandı. Oylama sonucu, 15 kabul, 16 ret oy ile T.C. ibaresinin eklenmesi kabul edilmedi.

MHP’Lİ ÜYEDEN AK PARTİ’YE TEPKİ

AK Parti’li üyelerin T.C. önerisini kabul etmemesi, MHP tarafında şaşkınlıkla karşılandı. MHP’li belediye meclis üyesi Muhterem Gür AK Parti’li üyelere tepki göstererek, “ Burada T.C. ibaresinin yer almasının hiçbirimizi rahatsız edecek bir yönü yoktur. Türkiye Cumhuriyet’i hepimizin ortak paydasıdır. Ama kabul etmediler, durum ortada.” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tamer yılmaz
Tamer yılmaz - 2 ay Önce

Mhp kim8n ortagi piskevit meclisde RED etti andımız önergesi AKP ve HDP ile ayni oyu vererek yine RED etti zurriyetsizi atin partiden IYI parti ile birleşsin

Erkal EKEN
Erkal EKEN - 2 ay Önce

Eee ne oldu akp'nin ortağı, yarı yolda kaldınız. Bilmiyor muydunuz akp denen parti ve üyeleri Türkiye Cumhuriyeti'nin karşıtı, düşmanı. Neden ortaklık yaptınız.

Murat Çetinkaya
Murat Çetinkaya - 2 ay Önce

Her şey bir tarafa, koltuk bekası bir tarafa..Ülke bakası falan hikaye.Alt kademe partililer de figüran.İşte sonuç

SIRADAKİ HABER