MHP’li Belediye Başkanı Bahçeli’ye meydan okudu! Bahçeli, İmamoğlu’na randevu vermedi, o tebriğe gitti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun randevu talebine henüz yanıt vermeyen MHP’nin Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İmamoğlu’nu makamında ziyaret ederek tebrik etti.

banner311
MHP’li Belediye Başkanı Bahçeli’ye meydan okudu! Bahçeli, İmamoğlu’na randevu vermedi, o tebriğe gitti

MHP'nin İstanbul'da kazandığı tek ilçe olan Silivri'nin Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, sosyal medya hesabından Ekrem İmamoğlu'na yaptığı tebrik ziyaretine ilişkin paylaşımda bulundu.

Yılmaz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile makam odasında çektirdiği fotoğrafları koyarak “23 Haziran 2019 tarihinde yapılan seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş olan Sayın Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını ve başarı dileklerimizi ilettik” mesajını paylaştı.

MHP’nin Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın MHP'nin kurmayları tarafından korunup kollandığı,sevildiği ise bilinen bir gerçek.

Ekrem İmamoğlu, İBB Başkanı seçildikten sonra bütün siyasi partilerin İstanbul il başkanlıklarına ziyaret etmek için randevu talebinde bulunmuştu.

İmamoğlu; bugüne kadar CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP'yi ziyaret etti. AKP'nin randevu vermediği İmamoğlu'na MHP geri dönüş yapmamıştı.

Silivri'nin MHP’li Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın bu ziyareti bir meydan okuma olarak değerlendirildi.

14 Nisan 2019'da MHP lideri Devlet Bahçeli, açıklamalarda bulunmuştu.

Bahçeli, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun Beşiktaş-Başakşehir maçını statta izlemesi hakkında, "Mazbatayı stadyuma taşımak taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Bundan belediye başkanı olmaz" demişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘seçildikten sonra gerçekleştireceğim’ dediği parti ziyaretlerine CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan başladı.

İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile bir araya gelen İmamoğlu, “Beylikdüzü’nde belediye başkanı olduğum dönemde, görev aldığım an itibarıyla hemen ilk yaptığım şey, tüm siyasi partileri ziyaret etmekti. Çünkü, siyasi partiler bir şekilde toplumun bütününü temsil ediyor. Bilmediğiniz, tahmin etmediğiniz, kesimlerin duyguları, düşünceleri oraya gidiyor. Bu, noktada özellikle siyasi partilerin, kendi refleksleri, size gelmese de, sizi ziyaret etmese de, ben ziyaretlerime devam ettim. ‘Ben gittim, onlar gelmedi. Ben bir daha gitmem’ diye asla böyle bir tavrım olmadı. Gerçekten toplumsal bütünlük ve toplumun size inancı bakımından şehrin, emin insanı hüviyeti açısından çok değerli” dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’la çıktıkları ortak canlı yayında verilen çay sözünün hatırlatılması üzerine İmamoğlu, “Ben, bu çay davetinin süresinin dolduğunu düşünüyorum. Şimdi ben onu kahveye çevirdim ve İBB’nin Saraçhane binasına kendilerini davet ediyorum. Hem kahve içelim hem ağırlayalım hem İstanbul’la ilgili düşüncelerini alalım. Bizim ne yapacağımızı anlatalım. Kendilerini layıkıyla ağırlamak istiyorum. Kahve ikram etmek istiyorum. 40 yıl hatırı olsun. Onu yaşayalım istiyorum. Ben bunun üzerine çıkacağım diyorsa, beni yemeğe davet etsin, yemekte o zaman giderim kendisine” ifadelerini kullandı.

‘MHP’DEN DÖNÜŞ ALAMADIK’

Meclis’te grubu bulunan bütün siyasi partilerden talepte bulunarak yola çıktıklarını belirten İmamoğlu, “Girişimlerimizin devam ettiği partilerimiz var. Bu bağlantı ve diyalog devamlı olsun. Bu uygulananın örnek olduğunu düşünüyorum. Asla vazgeçmeyeceğimiz bir uygulama olacak. MHP’den henüz dönüş almadık. AK Parti bize randevu vermedi. Ama girişimlere devam edeceğiz. Bu bizim yaptığımız uygulananın bir eksikliği değildir. Uygulamayı güzel yaptık. Diğer tavırla ilgili belki, kişisel bir tavırdır. Bilemem. Belki siyasi bir tavırdır. Ama dediğim gibi, çocukların ve gençlerin, bu şehrin insanlarının beklentisinin gerisinde bir uygulamadır. Geri bir uygulamadır. Bu manada, tekrar düşünmelerini tavsiye ediyorum. Bizim davetimiz hala geçerli ve açıktır. Bunu açıkçası vermezlerse eğer, AK Parti için şimdilik konuşuyorum. Yenilemeye devam edeceğim. Umarım bir gün vazgeçerler” dedi.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı makamınıza davet edecek misiniz?” sorusunu da yanıtlayan İmamoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı’nı ben makama davet etmedim, aksine ben randevu talebinde bulunacağım dedim. Ki doğrusu da o. Kendileri bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı. Randevu talebine bulunacağım. Ondan sonra da bu ziyarette kendisi de uygun olursa davet de ederim. Yurt dışında olduğu için henüz davetimi yapmadım. TV yoluyla yaptım fakat fiili olarak randevu talep etmedim ama şimdi edeceğim” cevabını verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Alayittin inan
Alayittin inan - 1 yıl Önce

Bravo başkan

solmaz
solmaz - 1 yıl Önce

Bu Ülkenin vatandaşı, İstanbul'un iki belediye başkanı ve beraber çalışmak zorundalar. Medeni ve doğru davranış. İkisini de bu davranışlarından dolayı kutluyorum.

yalçın çark
yalçın çark - 1 yıl Önce

silivrimize bu yakışır tebrik ederim başkanım

Fıstıkçı Asaf
Fıstıkçı Asaf - 1 yıl Önce

Helal olsun volkan. bahçeli kızar mızar ama ses çıkartmaz. yakışanı yapmışsın. akıllı devam et ilerde genel başkan olursun

İlkcan Tavris
İlkcan Tavris - 1 yıl Önce

Denekki MHP içinde vicdanlı adil insanlar hala vermış..tebrikler bu davranıstan dolayı.