MHP’li belediye başkanı hakkında suç duyurusunda bulunan 3 MHP'li partiden atılıyor

MHP’li İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük hakkında, suç duyurusunda bulunan 3 MHP’li meclis üyesi partilerinden ihraç edilmek üzere disiplin kuruluna sevk edildi.

MHP’li belediye başkanı hakkında  suç duyurusunda bulunan 3 MHP'li partiden atılıyor

Çorum'un İskilip ilçesinin Belediye Meclisi'ndeki 5’i MHP’li toplam 9 üye, MHP’li Belediye Başkanı Ali Sülük hakkında, belediyede yapılan iş ve işlemler ile belediyeye bağlı olan bazı işletme ve birimlerde yapılan işlerde yolsuzluk ve usulsüzlük yapıldığını belirterek Cumhuriyet Savcılığına Şubat ayında suç duyurusunda bulundu. Şikayet eden üyeler daha sonra da faaliyet raporunu kabul etmeyince, Ali Sülük’ün başkanlığı düşme noktasına geldi.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, belediye başkanını şikayet eden ve faaliyet raporuna onay vermeyen 5 MHP’li üye ile yapılan görüşmeler sonucunda Mehmet Sözer, İsmail Suakıtıcı ve Erol Kambur ikna edilemedi. Bunun üzerine üç üye, partiyle olan ilişkilerinin sonlandırılması için disiplin kuruluna gönderildi.

MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, partinin iç tüzüğüne aykırı davranmak ve ağır disiplinsizlik suçu işlemekten dolayı 3 belediye meclis üyesinin de parti disiplin kuruluna sevk edildiğini ve haklarında ihraç işlemi başlatıldığını aktardı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali bey
Ali bey - 3 hafta Önce

Üzümcü şiracı ilişkisi Ülkücülüğü çakmaya dönderdiler ortaklarıyla memleketi yemeye başladılar lanet olsun