MHP’li vekil Taytak’tan, Ak Parti’ye gönderme!

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada Atatürk'e Hakaret Eden Yunan Asıllı İngiliz Yazar Andreas Tzortzis’e TBMM Meclisi Genel Kurulunda tepki gösterdi. 

Milletvekili Taytak, “Kendisine Müslüman diyen İngiliz asıllı bir Yunanlının, Cumhuriyetin Kurucusu, Ulu Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında akla mantığa sığmayacak ifadelerle Boğaziçi Üniversitesi’nde verdiği konferansta üzülerek gördük ki, Damat Ferit’in ruhu hala ayaktadır” dedi. 

GEREĞİNİ YAPMAYA HAZIRIZ 
İngiliz Mandası hayali ile yaşayanların salonda hayat bulduğunu ifade eden Milletvekili Taytak, “Milli Mücadele Kahramanları ile ilgili idam fetvası veren sahte din adamları yeniden hortlamıştır. Bilinmelidir ki, Kuvay-i Milliye Ruhu ile yaşamaktayız. Ülkemiz, ecdadımız ve istikbalimiz ile ilgili her konuda gereğini yapmaya her daim hazırız. Atatürk’e şeytan diyen dilleri koparırız. Kendisi Kadir Mısırlıoğlu’ndan mı etkilenmiştir, aynı yere mi bağlıdır, merak etmekteyiz. Bu konferansı düzenleyen, organize eden ve Atasına hakaret edenleri utanmadan alkışlayanları da kınıyor, takip edilecek bir suçun Adalet Bakanlığımızca gereğinin yapılmasını istiyoruz” dedi.

TAYTAK KİMİ İŞARET ETTİ?
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak'ın "Kendisi Kadir Mısırlıoğlu’ndan mı etkilenmiştir, aynı yere mi bağlıdır, merak etmekteyiz." sözleri tartışma yaratırken, Yunan Asıllı İngiliz Yazar Andreas Tzortzis’in Kadir Mısırlıoğlu'dan etkilenmiştir sözleri Cumhur İttifakı ortağı Ak Parti'yi işaret etmesi olarak yorumlandı.

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadir Mısıroğlu'nu böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede ziyaret etmişti.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 16:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşad YÖRÜKOĞLU
Kürşad YÖRÜKOĞLU - 2 ay Önce

Piskevit zurriyetsizin arkasinda durup hic bir TÜRK evladi Iyi partili ülkücülere havlayamaz çünkü zurriyetsiz ermeni kriptodur amacı Ulkuculugu ve milliyetciligi bitirmektir

SIRADAKİ HABER