MHP’nin koltuk sevdası Mecliste, tartışma yarattı!

CHP'den 15 vekilin İYİ Parti'ye geçmesi ile Meclis'te grup kuran İYİ Parti için yapılan yer düzenlemesine MHP'den itiraz geldi.

MHP’nin koltuk sevdası Mecliste, tartışma yarattı!

MHP Grup Başkanvekilleri Usta ve Akçay'ın itirazı üzerine Meclis'teki oturma düzeni yeniden düzenlendi.

Meclis yönetimi, Genel Kurul’daki oturma düzeninde salonun en sağında yer alan MHP’yi bir yana kaydırıp bu bölümü İYİ Parti’ye verdi. MHP de HDP’nin bir sola kaydırılmasıyla boşalan yere alındı. Yeni yer düzenine ilişkin tabelalar da yenilendi.

Ancak bu yer düzenlemesine MHP’den itiraz geldi. Bugünkü 23 Nisan özel oturumu öncesinde salona gelen MHP Grup Başkanvekilleri Erkan Akçay ile Erhan Usta, İYİ Parti’nin kendi sıralarına gelmesine itiraz ettiler. MHP’lilerin bu itirazı üzerine yer düzeni tekrar değişti.

Bu itiraz üzerine MHP tekrar eski yerinde kalırken, İYİ Parti MHP için düşünülen HDP’den boşalan sıraya kaydırıldı. Sıraların başındaki parti adları buna göre yeniden düzenlendi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
solgun
solgun - 4 yıl Önce

DERTLERİ KOLTUK OLMASAYDI MHP kurultayı yapılır taşlar yerli yerine oturur ülkücüler birbirine küsmez ve iktidara yürürdü. şimdi yine koltuk yine koltuk. iki ay başka yerde otursanız ölürmüsünüz?


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344