Milliyetçi Alevilerden İmamoğlu'na sert tepki, Suç duyurusunda bulunacaklar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 100 bin adet bastırıp dağıttığı kitapçıklar olay oldu.

banner311
Milliyetçi Alevilerden İmamoğlu'na sert tepki, Suç duyurusunda  bulunacaklar!

Kitapçık içeriğinde geçen İnanç makalesindeki resimler nedeniyle bir çok Alevi İBB'ye tepki gösterdi.

Konu ile alakalı bir açıklama yapan Turancı Alevi Bektaşi Dernekleri Genel Başkanı Ayhan TÜRK, 'İBB'nin dağıttığı bu rezil kitapçıklar piyasadan derhal toplatılmalı ve Alevilerden Özür dilenmelidir' dedi.

Ayhan Türk açıklamasına şöyle devam etti: ''Hepinizin bildiği üzere İBB 23 Nisan nedeniyle çocuklarımıza yönelik kitapçık dağıtmıştır. Kitapçığın içerisinde bulunan inanç ve özgürlükler kısmında yer alan resim hepimizi derinden üzmüştür. Kullanılan resimde İslam ve Alevilik, Yahudi ve Hıristiyanlar gibi ayrı gösterilmiştir.

Bizler kendimizi İslamiyet’ten hiçbir zaman ayrı görmedik, ayrıyız demedik, ayrı olduğunu iddia edenlere karşı da savaş açtık. Alisiz Alevilik zırvasını icat edip, Alevileri bölmek isteyenlere karşı ilmin önderliğinde derslerini verdik vermeye de devam ediyoruz.

Alevilik İslam'ın Özüdür. İslam'ın Türkçe yaşantısının adı Aleviliktir.

Aleviler sanki İslam ile sorunlu ve ayrı bir inançmış gibi gösterilmesini kesinlikle kabul etmiyor ve rezillikte payı olan İBB Başkanı ve Yönetimini Alevilerden Özür Dilemeye Davet Ediyorum'' dedi..

Turancı Alevi Bektaşi Dernekleri Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fırat Kürşad Akten ise,“İBB'nin bu vahim hatadan dönmesini istiyoruz”dedi.

Akten “Daha henüz Belediye Başkan Adayı iken her tarafa gülücük dağıtan, CHP-HDP birlikteliğinin sandığa yansıması ile İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, acaba kendilerine oy veren bazı şer odaklarına şirin mi görünmek istiyor?

Alevilik üzerine yıllardır ipotek koyan sol fraksiyonlar, artık Alevilerin üzerinden ellerini çekmelidirler.

Yaptırdıkları kitapçıklar ile Alevileri İslam’dan ayrı göstermek isteyen zihniyet aynı zamanda Alevileri Türklükten koparıp Kürtleştirmek isteyen Avrupa Alevi Federasyonu'nun ekmeğine de yağ sürmektedir.

Avrupa da, Ali’siz Alevilik senaryosu yazan Avrupa Alevi Federasyonunun zihniyeti ne ise bugün bu kitapçığı yaparak Alevileri ayrı bir inanç topluluğu olarak göstermek isteyenlerin zihniyeti de aynı tarlanın mahsulüdür.

Evet, Alevilikte 72 millete aynı nazarda bakmak vardır.

Ancak, Hak olan İslam dini ile Batıl olan Hıristiyanlık ve Yahudilik gibi kavramları yan yana getirmek büyük bir cehalettir.

Bu, 20 yıldır Dinler Arası Diyalog saçmalığını Türk milletine yutturmak isteyen Fethullah Gülen alçağının yolunu takip etmek anlamı taşır.

Tüm İslam âlemi gibi, İslam'ın özü olan Alevilikte Hak olan Din-i İslam ile batıl olan dinleri aynı kefede görmez görmeyecektir.

Alevi toplumunu İslam'dan ayrı göstererek algı oluşturmak isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ekrem İmamoğlu hakkında ''Halkı Kin ve Galeyana Teşvik Etmek'ten suç duyurusunda bulunacağız'' dedi.

Turancı Alevi Bektaşi Dernekleri Genel Başkanı Ayhan TÜRK

Turancı Alevi Bektaşi Dernekleri logosu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.