Mirzabeyoğlu'nun 24 Haziran seçimlerindeki tavrı gazete ilanıyla duyuruldu!

banner155

Geçirdiği beyin kanamasının ardından geçen ay hayatını kaybeden Salih Mirzabeyoğlu'nun 24 Haziran seçimlerindeki tavrını, eşi bugün gazete ilanıyla açıkladı.

Mirzabeyoğlu'nun 24 Haziran seçimlerindeki tavrı gazete ilanıyla duyuruldu!
banner170

Hükümete yakın Star gazetesine ilan veren Hayran Erdiş, eşinin erken seçim kararı alındıktan sonra Erdoğan'ı destekleyerek "Allah muvaffak kılsın" dediğini, bu nedenle kendisinin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediğini söyledi.

İlanda şu ifadeler yer aldı:

"KAMUOYUNA DUYURU

Yaklaşmakta olan Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda düşüncemizi öğrenmek isteyen gönüldaşların talebi üzerine bir açıklama yapma gereği duydum. Erken seçim kararı alındıktan sonra eşim SALİH MİRZABEYOĞLU, muhtelif vesilelerle ve defaatle Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın ülkemiz için bir zorunluluk olduğunu belirtmiş ve bugüne kadar yaptığı faaliyetlerden memnuniyetini dile getirerek kendilerine, "Allah muvaffak kılsın" duasını etmiştir. O yüzden ben de 24 Haziran seçimlerinde Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ı destekliyorum ve bunun hem gönüldaşlarım hem de kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum.

DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

İlanda sadece Recep Tayyip Erdoğan'ın adının geçmesi milletvekili seçimlerinde AKP'den söz edilmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Gerçek adı Salih İzzet Erdiş olan Salih Mirzabeyoğlu, 28 Şubat döneminde "Anayasal düzeni silah zoru ile değiştirmeye teşebbüs etmek" suçlamasıyla İBDA-C davasında yargılanmış, müebbet hapis cezası nedeniyle 16 yıl cezaevinde kaldıktan sonra yeniden yargılanıp beraat etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151