Mübariz Mansimov'un avukatı konuştu: İddialar asılsız!

FETÖ'den yargılanan Mübariz Mansimov'a FETÖ'ye para aktardığına dair iddialar ortaya atılmıştı. İş adamı Mansimov'un avukatı Av. Fatih Turhan, açıklamalarda bulundu.

banner311
Mübariz Mansimov'un avukatı konuştu: İddialar asılsız!

Kamuoyunun Bilgisine;

Müvekkilim Mubariz Gurbanoğlu hakkında tanzim edilen iddianame henüz görevli mahkeme tarafından değerlendirme aşamasındayken ve soruşturmadaki gizlilik kararı kalkmadığı halde 12.06.2020 tarihinden bu yana bazı basın yayın organlarında müvekkilim Mubariz Gurbanoğlu hakkında asılsız ve iftira boyutuna varan tanık anlatımlarının gerçekmiş gibi manşet yapılarak yargılamayı yapacak mahkeme üzerinde baskı oluşturulmaya ve kamuoyunda algı yaratılmaya çalışıldığını görmekteyiz.

Bazı basın yayın organlarının basın hürriyeti ile bağdaşmayan ve soruşturmanın gizliliğini ihlal eden bu tutumu müvekkilimin itibarını zedelemeye yönelik algı operasyonunun ve kendisine karşı kurulan komplonun devam ettiğinin göstergesidir. 

Bu sebeple müvekkilim hakkında bir kısım yaygın medyada çıkan bu tarz haberlere itibar edilmemesi gerektiğini belirterek kamuoyuna saygılarımızı sunarız. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.