Muhalif AK Partilileri Giray Han’a benzeten yandaştan çok ağır hakaret

Akşam yazarı ve Erdoğan’ın eski danışmanlarından Hüseyin Besli, bu seçimde Erdoğan kaybederse artık ona destek olmayan AK Partilileri, Viyana Kuşatması’nda Osmanlı’ya ihanet eden Giray Han’a benzetti.

Muhalif AK Partilileri  Giray Han’a  benzeten yandaştan  çok ağır hakaret

Besli, haklı gerekçeleri olsa da bu insanların lanetle anılacağını ifade etti.

Hüseyin Besli’nin konuyla ilgili yazısı şöyle:

“Ne mi olacak?

Seçim 24 Haziran’da bitecek, ikinci tur olmayacak.

Birinci turda Sayın Erdoğan Türkiye’nin ilk ‘başkan’ı olma sıfatını kazanacak ve bütün aksine iddialara ve algı oluşturma çabalarına rağmen AK Parti Meclis’te de çoğunluğa ulaşacaktır.

Ancak, Allah göstermesin; seçimlerde AK Parti’nin alacağı olumsuz bir sonuç geçmişte olanları ve o olanların hali hazırdaki sonucu oluşturduğunu unutarak, olumsuzluğun sebebi olarak birçok Gazi Giray Han’ın icat edilmesine, bulunup ortaya çıkarılmasına sebep olacaktır.

Buradaki mühim soru; gerçekten Giray Hanların bulunup bulunmadığıdır.

Kesinlikle Giray Han düşüncesinde, psikolojisinde olanlar vardır. Onlara söylenecek olan; düşüncenizde, tavrınızda ne kadar haklı olsanız da; tarih sizi haklı gerekçelerinizden dolayı makbul insanlar taifesinden saymayacaktır. Aksine; öylesine bir etkiniz olmasa da , ‘olacak olan da’ hiçbir dahliniz bulunmasa da; olumsuzluğun/mağlubiyetin sebebi olarak anacak ve büyük ihtimalle de lanetleyecektir.

Tercih sizin…”

YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkücü adem
ülkücü adem - 11 ay Önce

Tipik Dinci
yani bizim paralarımızı cukkalayan

SIRADAKİ HABER