Mümtazer Türköne hastanede! Sıla Türköne “Babam bizi her gördüğünde su istiyor”

Mümtazer Türköne beş gündür hastanede yatıyor.

banner311
Mümtazer Türköne hastanede! Sıla Türköne  “Babam bizi her gördüğünde  su istiyor”

Medyascope’tan Büşra Cebeci'nin haberine göre; Kalp damarlarının tıkanması gerekçesiyle hastaneye kaldırılan Türköne, ailesiyle kısıtlı olarak görüşebiliyor.

Kızı Sıla, Mümtazer Türköne’nin son durumunu ve hastane sürecini Medyascope’a anlattı.

Sıla Türköne, “Babam bizi her gördüğünde su istiyor. Hastabakıcıların su verdiğini söylüyorlar ama babamın bizi uzaktayken gördüğünde bile su istiyor olması bununla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşündürtüyor” dedi.

Mümtazer Türköne, Zaman gazetesi yazarlarının yargılandığı davada 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezaevinde bulunan Türköne’nin beş gündür kalp damarları tıkandığı için hastanede yattığı öğrenildi. Türköne’nin durumuna ilişkin Medyascope’a konuşan kızı Sıla Türköne, babasının durumuyla ilgili bilgilendirilmediklerini, görüşmede zorlandıklarını, savcılığın kendilerine en son cuma günü izin verdiğini sonrasında ise görüşme talebini reddettiğini söyledi.

Sıla, perşembe günü babasıyla telefon görüşmesi yapması gerekirken babası kendisini aramayınca endişelendiğini, bunun üzerine avukatını aradığını, Türköne’nin hastanede olduğu bilgisine avukatın ulaştığını söyledi. Ardından Türköne’nin bulunduğu hastaneye giden aile, mahkûm koğuşundaki Türköne ile görüştürülmedi. Sıla, ertesi gün için savcılıktan görüşme izni aldıklarını, yarım saat süren görüşmede Türköne’nin anjiyodan çıktığını, kendilerinden su, yiyecek ve kıyafet istediğini söyledi. Savcılık izninin bir gün olması sebebiyle iki gündür babalarını göremediklerini söyleyen Sıla, bugün tekrar savcılıktan görüş talep ettiklerini fakat bu talebin kabul edilmediğini anlattı. 

“Babam bizi her gördüğünde su istiyor”

Hastanede beklediklerini anlatan Sıla Türköne, babasının film çekilmeye giderken yine kendilerinden su istediğini fakat bu defa su vermelerine de izin verilmediğini söyledi. Babasına su verilip verilmediğini soran Sıla’ya, hasta bakıcıların Türköne’ye su verdiği söylenmiş fakat Sıla babasının kendilerini her gördüğünde su istiyor olmasından şüphelenmiş ve bununla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyor. Öte yandan Sıla, Türköne’nin hastalığına dair gelişmelerden zorlukla haberdar olduğunu söylüyor.

Türköne’nin durumu yarın netlik kazanacak, Türköne’ye stent takılacak veya baypas ameliyatı yapılacak. Ailesi ise ameliyat olması durumunda savcılığın refakatçi izninden yararlanabilecek.

İSMAİL SAYMAZ PAYLAŞTI

Gazetci İsmail Saymaz twitter hesabından "Tutuklu yazar Mümtazer Türköne’nin kızı Sıla Türköne e-mail gönderdi. Babası Mümtazer beyin iki kalp damarının tıkalı olduğunu, ameliyat olması gerektiğini ve sağlık koşullarının ölümcül nitelik arz ettiğini ifade ediyor." paylaşımında bulundu. 

Sıla Türköne ise İsmail Saymaz'a yolladığı mailde "Merhaba İsmail bey,

Ben Mümtazer Türköne'nin kızı Sıla,

Babamın son durumuyla ilgili bilgi vermek istedim. 1 haftayı aşkın süredir hastanede olduğunu belki duymuşsunuzdur. Kalbindeki damarların tıkalı olması sebebiyle zorlu bir süreç geçirdi, biz de onunla birlikte tabii.

Son durumda iki damarın, biri %80, diğerinin ise tamamen tıkalı olduğu için açık kalp ameliyatı olması gerektiğine karar verildi. Ancak cezaevi koşullarında ameliyat sonrası bakımının yetersiz olduğunu bildiği için ameliyat olmayı reddetti. Şuan için bir damarına (%80 tıkalı olana) stent takıldı ve cezaevine gönderildi, ancak diğeri için ameliyat şart. Bu durumda cezaevinde geçireceği her gün sağlığı açısından oldukça tehlikeli. Bizler yakınları olarak sağlığı için endişe ediyoruz ve sesimizi duyurabildiğimiz kadar duyurmak istiyoruz. Siz de gündeme alırsanız çok memnun oluruz." dedi.


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Bingöllü
Bingöllü - 1 yıl Önce

Kavanoz G...lü Dünya, Düşmeye Gör, En Yakınındaki bile EL olur.Korkudan Bir ALLAH'ın Kulu Selam Vermiyor.Hani Haksızlığa Uğruyanın Yanında Olacaktık.! Sanki Ne istedikte Vermedik Diyen, MÜMTAZ Bey..Neyse Fazla Konuşmayayım.ALLAH Hayırlı Şifalar Versin.

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 1 yıl Önce

Allah acil şifalar versin.

Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Ergenekon da, balyozda unutmadık bu adamı. Bunlar yüzünden ordu bu hale geldi, onurlu subaylar hasta oldu, intihar etti.

Mustafa BOZKURT
Mustafa BOZKURT @Vatansever - 1 yıl Önce

Darısı senin başına,kininde boğul emi.