Mümtaz’er Türköne özel izinle annesinin cenazesindeydi

Mümtazer Türköne'ye Ülkücüler sahip çıktı. Ülkücü Hareketin tanınmış simalarından Mahir Damatlar ve bir çok Ülkücü Mümtazer Türköne'nin annesinin cenazesinde bir araya geldiler.

banner311
Mümtaz’er Türköne  özel izinle annesinin cenazesindeydi

Cenazede kalabalık bir MHP'li ve BBP'li grup dikkatlerden kaçmadı.

Bir yılı aşkın süredir Silivri’de hukuksuz bir şekilde tutuklu bulunan Prof. Dr. Mümtazer Türköne annesini kaybetti. 81 yaşında hayatını kaybeden annesi Nuriye Türköne’nin cenazesine katılmak için Adalet Bakanlığından alınan izinle korumalar eşliğinde Ankara’ya gelen Türköne, validesine karşı son görevini yerine getirdi.

MÜMTAZ’ER TÜRKÖNE’NİN ANNE ACISI

Ankara’nın Çubuk İlçesine bağlı Kuruçay köyünde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazında Köy mezarlığına defnedilen cenazede, yakınları ve dostları Türköne’yi yalnız bırakmadı. Cenazenin toprağa verilmesinden sonra Cami avlusunda taziyeleri kabul eden Mümtaz’er Türköne, ailesi ve dostları ile hasret giderdi.Türköne, geniş güvenlik önlemleri altında yakınları ile vedalaşarak tekrar İstanbul’a dönmek için köyden hareket etti. Duygusal anların yaşandığı cenazede Türköne metanetini koruyarak yakınlarına da sabır tavsiye etti.Uzun süredir tedavi gören Nuriye Türköne biri kız olmak üzere 7 çocuk annesiydi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.