Müslümanlar, sağanak yağmura aldırış etmedi

Camilerin tekrar toplu olarak ibate açılmasının ardından kılınan 4. cuma namazında Ankara'da yaşayanlar, sağanak yağmurla karşılaştı. Şiddetli yağmura rağmen ibadetlerini terk etmeyen Müslümanlar namaz esnasında sırılsıklam oldu.

Müslümanlar, sağanak yağmura aldırış etmedi

Dünya genelinde etkisini sürdüren korona virüs salgını dolayısıyla Türkiye'de de salgın yayılımının önüne geçmek için çeşitli tedbirler alınmıştı. 16 Mart tarihinde toplu ibadete kapatılan camilerin yeniden açılmasının ardından, bu hafta dördüncü kez cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar camileri doldurdu. Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde ise namaz esnasında aniden bastıran sağanak yağmura cemaat aldırış etmeden cuma namazını kıldı.

ATEŞ ÖLÇÜLDÜ, TEK KULLANIMLIK SECCADE VE MASKE DAĞITILDI

Cuma namazını eda etmek için Hacı Bayram-ı Veli Camii'ne gelenlerin girişlerde ateşi ölçülürken, vatandaşlara kapıda maske ve tek kullanımlık seccade dağıtıldı. Ayrıca vatandaşların kullanması için camilerin çeşitli noktalarına dezenfektanlar yerleştirildi. Vatandaşlar, cuma namazlarını dördüncü defa korona virüs tedbirleri çerçevesinde kıldı.

YORUM EKLE