Nagehan Alçı’nın AKP’den umudu kalmamış

İktidarın her türlü kararını can siperane şekilde savunan Nagehan Alçı'nın "Umutsuzluk" başlığı ile kaleme aldığı yazısında, Türkiye'nin demokratik bir hukuk devleti olabileceğimize ve orta gelir tuzağını aşabileceğine inanmadığını belirtti ve "Türkiye’nin sıçrama yapabileceğini sanmıyorum. Zerre umudum kalmadı…" ifadelerini kullandı.

banner311
Nagehan Alçı’nın AKP’den umudu kalmamış

AKP iktidarına verdiği destekle bilinen Nagehan Alçı, 43. doğum gününden sonra kaleme aldığı yazıda Türkiye’den zerre umudunun kalmadığını yazdı. Alçı’nın yazısında umudunu tükettiğini söylediği yılların, AKP iktidarına denk geliyor olması ise dikkat çekti.

İşte Alçı’nın o satırları:

“Dün 13 Nisan yani doğum günümdü.

30’lu yaşlarımda Türkiye’nin özgürlükçü ve demokratik bir hukuk devleti olabileceği ve dolayısıyla orta gelir tuzağını aşarak kişi başı 25 bin dolar milli geliri yakalayabileceğine dair çok umutluydum.

Şimdi ise maalesef bir zerre umudum kalmadı.

Sadece kısa vade için de söylemiyorum. Orta ve uzun vadede de çok büyük bir sıçrama yapabileceğimizi sanmıyorum.

Tam anlamıyla özgürlükçü ve demokratik bir hukuk devleti olabileceğimize ve orta gelir tuzağını aşabileceğimize inanmıyorum.

Gençleri tabulara dokundu diye tutuklayan bir ülke orta gelir tuzağını da aşamaz.

Toplumun hiçbir kanadında kendisi için istediği özgürlüğü karşı taraf için de isteyen kuvvetli bir hürriyetçi damar yok. 83 milyon içinde böyle bir damar marjinal bile denmeyecek kadar küçük.

O yüzden barış ile huzuru ve kişi başı 10-11 bin dolar milli gelir seviyesini korusak da bu bir başarıdır diye düşünüyorum artık.

Öfkeyle ve tepkiyle değil uzun uzun düşünerek geldiğim nokta bu.

Umarım yanılıyorumdur…”

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 12:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.