Neden sokağa çıkma yasağı gelmiyor?

Vaka sayımız hızla artarken vatandaşımızın da iyice tedirgin olmaya başladığı günler geçirmekteyiz. Ölüm sayısı vaka sayısıyla aynı oranda yükselmiyor, bu da tek tesellimiz. Peki neden sokağa çıkma yasağı ilan edilmiyor?

banner311
Neden sokağa çıkma yasağı gelmiyor?

ÖRNEK İTALYA

İtalya'da ülke çapında 7 bin 375 vaka sayısı varken sokağa çıkma yasağını sadece Lombardiya bölgesi için verilmişti. Bu olayın ertesi günü İtalya'da vaka sayısı 9 bin 172' ye ulaştığında sokağa çıkma yasağı ülke genelinde ilan edildi. Bu kadar geç alınan tedbirler ile İtalya'nın şu anda ne halde olduğunu hepimiz biliyoruz. Lakin bizim ülkemizde hala taksit taksit karantina verilmeye devam ediliyor. Şu anda vaka artışı uçuşa geçmiş durumda, bugün 5 kişiye yapılan testin 1 tanesi pozitif sonuçla doğrulandı. Toplam vaka sayımız 7 bin 402 ve hala üle genelinde bir karantina söz konusu değil.Tek tesellimiz ölü sayımız, vaka sayımızla aynı orantıda artmıyor. Türkiye İtalya'dan kötü günler geçirmeyi garantilemek üzere.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NEDEN GELMİYOR?

Bilim Kurulu Üyelerinin'de önerdiği ve ancak cevap alamadığı, İstanbul Belediye Başkanı'nın en azından İstanbul'da sokağa çıkma yasağı duyurusuna cevap verilmediği günler geçiriyoruz. Herkes kendi OHAL'ini ilan etsin diyorlar. Bir sene evinden çıkmasa zerre etkilenmeyecek ünlülerin, kamera karşısına geçip bir hafta evden çıkmasa aç kalacak insanlara evde kal diye seslenişini paylaşıyorlar. Nereye gidiyoruz? Sadece soruyoruz, neden sokağa çıkma yasağı gelmiyor?

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 21:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.