Nihat Doğan ayarı yiyince çark etti

Bir televizyon programında FETÖ soruşturmasında yargılanan infaz koruma memurlarının adliyeye "şık" kıyafetlerle çıkarılmasını eleştirerek, "alçak gardiyanlar" ifadesini kullanan şarkıcı Nihat Doğan'a, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'ten gelen tepki üzerine "Sen kimsin. Müsteşar da neymiş. Kim tanır seni" ifadesini kullanan Doğan'dan akşam saatlerinde bir açıklama geldi.

Nihat Doğan ayarı yiyince çark etti

FETÖ'den tutuklu gardiyanların mahkemeye takım elbise ile gelmesi üzerine görevli gardiyanlar hakkında 'alçaklar' dediği için kendine sert tepki gösteren Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek'e "Sen kimsin. Müsteşar da neymiş. Kim tanır seni" diyen Nihat Doğan, akşam yayınladığı mektupla defalarca özür diledi. İpek'in eski Adalet Bakanı olduğunu bilmeyen Doğan'ın mektubu sosyal medyada da günün konusu oldu.

Doğan akşam ise sosyal medya hesabından defalarca özür diledi. Bir özür mektubu yayınlayan Doğan, "Sayın müsteşarım terbiye sınırlarını aştım. İnanın attığınız twiti anlamadan yorumladım" dedi.

Nihat Doğan'ın bu özürü, sosyal medyada da günün konusu oldu. Özellikle Ekşi Sözlük'te Doğan hakkında onlarca yorum yer aldı. Ekşi Sözlük yazarları "ayarı yiyince çark etti" yorumu yaptılar.

Doğan'ın gardiyanlarla ilgili sözleri üzerine Adalet Bakanı Kenan İpek sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

Müsteşar Kenan İpek yayınladığı mesaj şöyle: "Bir TV kanalında, şarkıcı olduğu söylenen ve haber programına ne için katıldığı anlaşılamayan kişinin Ceza İnfaz Personelimize yönelik Ağır hakaretler içeren sözleri, sorumluluk bilinci ve üstün görev anlayışıyla görevini yerine getiren Personelimizi derinden üzmüştür. Bu şahsın Tüm Ceza İnfaz personelimize yönelik hakaret içeren sözler sebebiyle hukuk zemininde gereğine tevessül edilecektir."

Doğan'ın özür mektubu şöyle:

Saygıdeğer Müsteşarım Sayın Kenan İpek; Bugün Beyaz Tv de yapmış olduğum yayında şahsınıza karşı söylenmemesi gereken bir konuşma yaptım.

Ancak konuşmamdan sonra sizin FETÖ Terör Örgütü ile olan mücadelenizi öğrenince konuştuklarımdan utandım.

İnanın attığınız twiti doğru anlamadan yorumladım.

Bu konuşmamın terbiye sınırlarımda aştığının farkındayım,terbiyesizliğim dolayısıyla tüm çalışma arkadaşlarınız,üzdüğüm herkesten,özellikle şahsınızdan ve Sayın Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ'dan özür diliyorum.

Pazartesi sabah yayınımdada bu özürü sözlü olarak yapacağımı belirtmek isterim.

Gardiyanlarımız hakkındaki meselede tamamen FETÖ terör örgütü ile ilişkisi olabilecek kişileri kastettim.Vatan aşkı ile görevini yapan gardiyanlarımızı eğer istemeden üzdüysem onlardan da özür dilerim.Hakkınızı helal ediniz.

Saygılarımla Nihat DOĞAN


YORUM EKLE
YORUMLAR
dadaş
dadaş - 4 yıl Önce

adama önce sıçtırır sonrada sıçtığını yedirirler..müsteşar kimmiş şimdi öğrendinmi latoş..bak iki saat sonra kimmiş nasılda öğrenmişsin.bu zavallı cahil belli bir kesimin köpekliğini yapan adam diyemeyeceğim insan kılığındaki yaratık ülkede bakanlık yapmış ve bakanlık müsteşarı olan bir bürokrata sen kimsin lan diyebilecek cesareti kimden ve nereden alıyor.bu nasıl iş arkadaş.hiç bir konuda bilgisi olmayan cahillikte sınır tanımayan böyle bir kroyu tv lerde halkın karşısına bir bokmuş gibi lanse eden o tv ve tv yöneticilerininde derhal cezalandırılması lazım.bir bakana hakaret edemezsin gerizekalı.beli güçler tarafından şarkıcı diye yutturulan ve medya maymunu gibi kullanan bu yaratıkı ekranlarda görmek istemiyorum.döt herif pkk bayragı altındaki günlerini unutmadık.hükümete yalakalık olsun diye neler yapıyorsun.iktidarın herşeyden haberi var totoş.senin savunmana ihtiyacı yok.

Cokbilmis
Cokbilmis - 4 yıl Önce

Ayarsiz herif bide bunu adam yerine koyup oraya cikarmiyorlarmi....

Erol
Erol - 4 yıl Önce

Sen kimsinde benim adima konusuyon lan top