O yazar, Bahçeli’nin özür dilemesini istedi "böyle hakaret görmedim"

banner155

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, Bahçeli’nin listesine ateş püskürdü ama sebebi bildiğiniz gibi değil.

O yazar, Bahçeli’nin özür dilemesini istedi "böyle hakaret  görmedim"
banner170

Uğuroğlu, listeye girmekten ziyade Nagehan Alçı ile aynı istede olduğuna kızdıve “49 yıllık meslek hayatımda böyle hakaret görmedim.” diye yazdı.

Gazetecilik mesleğini onuruyla yaptığından Alçı ile aynı listede olmayı haketmediğine vurgu yapan Yeniçağ yazarı, ilan verenlere bir öneride bulundu:

“Bir ilan daha yayınlayın ve bu hakaretiniz için benden özür dileyin.”

Uğuroğlu'nun bugünki yazısı şöyle:

“NAGEHAN HAKARETİNİ ŞİDDETLE KINIYORUM

49 yıl şerefimle, onurumla mesleğimin etik kuralları ile gazetecilik yaptım, yapmaya da devam edeceğim.

Önce "TEŞEKKÜR MESAJI" başlığına yanıt vereyim.Bir şey değil."İftira, itham, isnat" alt başlığına yanıt vereyim.

İtham: Suçlama (Türk Dil Kurumu-TDK)- Evet, yaptım.İsnat: Bir düşünceyi, bir konuyu bir kişi veya sebebe dayandırma, yükleme, atfetme. (TDK)- Evet, yaptım.İftira: Bir kimseye kasıtlı ve asılsız suç yükleme, kara çalma, bühtan- Hayır, asla yapmadım. Eğer yapsaydım, o yazıma açıklama veya tekzip gönderirlerdi.Gazetelere ilan olarak verilen ve sosyal medyaya yüklenen bu metinde imza Milliyetçi Hareket Partisi'nin, fotoğraf ise Devlet Bahçeli'nin.

Bu yanıtımda tabii ki Devlet Bahçeli'yi muhatap alacağım. Bu seçimlerin yeni sesleniş tarzı ile diyeyim ki, bana bak Bahçeli: Yayınladığınız bu anti demokratik metinde bana çok ağır bir hakarette bulunduğunuzun bilmem farkında mısınız?

Farkına vardığınızı hiç sanmıyorum.

49 yıllık meslek hayatım boyunca bana hiç kimse bu hakareti yapmadı, yapamazdı. Maalesef siz yaptınız.İlan metninde uyduruk isnatlarınızın ve iftiralarınızın tamamını reddediyor ve hukuki haklarımı saklı tutuyorum ama Nagehan Alçı ile aynı listede olmayı asla hak etmedim. Alçı ile aynı listeye koyarak bana ettiğiniz hakareti şiddetle reddediyorum.

Yazdıklarınızın hiç biri umurumda değil ama onurla yaptığım mesleğim açısından o kadınla aynı listede bulunmaktan dolayı çok utanıyorum ve öneride bulunuyorum. Bir ilan daha yayınlayın ve bu hakaretiniz için benden özür dileyin.

Sözcü'nün duayen gazeteci yazarı Bekir Coşkun ile bu ilanı konuşurken Nagehan konusundaki üzüntüme gülerken, "Ya, beni de yazmayı unutmuşlar, çok ağrıma gitti. Benim ne eksiğim var ki?" dedi.

Ankara'nın sevilen iş adamı Salim Taşçı, "Mustafa Kemaller ölmez, Kuvayı Milliyeciler tükenmez. Yolcular hancıyı kovmaya kalkarlarsa, bu işte bir iş var demektir" diye harika bir destek verdi.Gazeteciler, televizyoncular, radyocular, arkadaşlarım, okurlarım ve vatandaşlar binlerce mesaj göndererek Devlet Bahçeli ve MHP'yi kınadılar.Üyesi olduğum ve olmadığım onlarca basın meslek kuruluşu kınama mesajları yayınladılar, şahsıma mail göndererek üzüntülerini vurguladılar.Sağ olsunlar, var olsunlar...

Peki, siyasilerden bir mesaj geldi mi? Evet sadece İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik WhatsApp mesajı ile üzüntüsünü belirterek ilanı kınadı. CHP, Saadet, İYİ, Demokrat, Vatan partilerinden, milletvekillerinden ve belediye başkanlarından ne mesaj gönderen ne arayan soran oldu. Bekliyor muydum? Hayır. Bu ilanı umursadım mı? Hayır.

Çünkü Bahçeli'yi sizler de en az benim kadar tanıyorsunuz. Dün Recep Tayyip Erdoğan'a küfürler, hakaretler yağdıran Bahçeli, bugün, utanmadan sıkılmadan Erdoğan ile kol kola değil mi? Kol kola. Yerden yere vurduğu AKP ile ittifak kurdu mu? Kurdu. Yarın ilan ile eleştirdiği 59 gazeteci ile de barışır, can ciğer kuzu sarması olmak ister mi? İster.

Ne diyeyim ki?

Bahçeli'dir ne yapsa yeridir... “

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haksun Acet
Haksun Acet - 9 ay Önce

Yalakalıkla gazeteciliği karıştıranlar yapılan hakaretler az bile

SIRADAKİ HABER

banner151