Odatv Hilâl Kaplan’ı niçin koruyor?

Bülent Arınç, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir tv programında isim vermeden yandaş gazetecilere yüklenerek, "Maalesef Ak Parti’yi koruyacağım diye veya Sayın Erdoğan’ı daha güçlendireceğim diye çok yanlış hareket yapanlar var. Güya yazı yazıyorlar güya internet ortamında bir takım şeyler yayıyorlar. Bunların hiçbirisinin Ak Parti’ye ve Sayın Erdoğan’a faydası yok, zararı var. Biz zarar göreceksek en çok bu edepsiz takımından göreceğiz" demişti.  

Odatv Hilâl Kaplan’ı niçin koruyor?

Arınç, açıklamasında birden fazla gazeteci hanımdan bahsetmiş; MehtapYılmaz’ı ise özellikle kilolarından vurarak işaret etmişti.

“Hanımefendi kimliğiyle yazı yazan ama kaleminden çirkef dökülen kişiler var ve bunlar bazı ziyaretlerde sağ tarafta sol tarafta hatta bir tanesi 4-5 sandalyeyi birden işgal ediyor maşallah çok güçlü bir hanımefendi. Bunların yazdıklarına bakarsanız siz affedersiniz bir tuvaletin içerisinden geçiyor gibi olursunuz”

Mehtap Yılmaz, bugünki yazısında Bülent Arınç’a cevap verdi.

Odatv, Mehtap Yılmaz’ın yazısını alıntıladı ama Bülent Arınç sadece Mehtap Yılmaz’a yüklenmiş gibi haber yaptı. Bülent Arınç’ın, kendisine “Manisalı Lawrence” diyen Hilâl Kaplan’ı da kastettiği apaçık ortadayken  Odatv’nin sadece Mehtap Yılmaz’dan bahsetmesi gözden kaçmadı.

Odatv, geçtiğimiz yıllarda Hilâl Kaplan’ın fetöcü ve PKK sevici geçmişi hakkında bolca haber yapmıştı.

Yakın bir zamanda ise hem bu haberleri hem de Sabah gazetesi yazarları aleyhindeki haberleri sonlandırdı. Sabah yazarlarından Salih Tuna’nın Odatv’ye uzattığı zeytin dalı da dikkatlerden kaçmadı.

Bu durumda Odatv ve pelikancıların nasıl bir anlaşma yaptığı merak konusu oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER