Oğuzhan Uğur Ece Üner'in konuşmasıyla YKS tarihindeki değişikliğe böyle tepki gösterdi

Ünlü YouTuber Oğuzhan Uğur, koronavirüs nedeniyle üniversite sınav tarihlerinde yapılan değişikliğe Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner’in konuşmasının paylaşarak buna tepki gösterdi.

banner311

Koronavirüs nedeniyle daha önce 25-26 Temmuz tarihine alınan 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararla bir ay öne çekildiği bildirildi.

Kararı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan duyururken, Twitter'da "yks2020" ve "sandiktagörüsürüz" hashtag'i altında binlerce paylaşım yapıldı ve sınava girecek olan gençlerden çok sayıda tepki geldi.

"ARTIK EKMEKLE OYNAMAK BU"

YouTuber Oğuzhan Uğur, Twitter hesabından, YKS tarihlerinde yapılan değişiklikle ilgili tepkisini dile getirdi.

Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner’in, sınav tarihlerinde yapılan değişikliğe dair yaptığı konuşmasını paylaşan Uğur, . “İşin aslı… Okullar artık bilgi için değil, iş için var. Diploma artık gelecek için değil, ekmek için, aş için var Cahillikle değil, açlıkla korkutuldu gençler. Sistem bozuk. Gelecekle değil, artık ekmekle oynamak bu” açıklamasında bulundu.

Canlı yayındaki konuşmasında sınav tarihlerinde yapılan değişikliğe tepki gösteren Ece Üner’in ise “Gençlik hazine demek, hazineye kıyılır mı hiç” dediği ve gençlik döneminde Anadolu Lisesi sınavının ertelenmesiyle yaşadığı travmayı anlattığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 09:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.