Okul servislerinde gizli zam tartışması

Okul servislerinde gizli zam tartışması gündemi sarstı.

Okul servislerinde gizli zam tartışması

İstanbul'da okul servis araçlarına UKOME'nin yüzde 15'lik zammına rağmen 'yeni araba', 'iyi araba', 'hostes bedeli' gibi gerekçelerle yüzde 35'e varan ek ücret talep edilmesi velilerin tepkisine neden oldu.

Pazartesi günü 2021-2022 eğitim öğretim yılı başlayacak ve öğrenciler 1.5 yıllık zorunlu pandemi arasından sonra yüz yüze eğitimde ders başı yapacak.

İstanbul’da UKOME toplantısında servis ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapılmıştı. Buna göre,  yeni tarifede servis ücretleri 0-1 kilometre 312 lira, 1-3 kilometre 348, 3-5 kilometre 370 lira ve 23-25 kilometre ise 748 lira olarak belirlendi.

Ancak özellikle özel okul servisleri, “iyi araba”, “yeni araba” , “hostes bedeli” gibi gerekçelerle velilerden yüzde 35’e varan ek ücret istiyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2021, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
zühtü ferudun nayır
zühtü ferudun nayır - 2 hafta Önce

zam gizli olmaz eğer bir gizlilik oluyorsa vay çocukların ve velilerin haline ABD de bilirsiniz sarı okul otobüsleri var neden bizde olmuyor hiç olmazsa güveli olur ne idüğü belli olmayanların minibüslerinede evlatlarımızı emanet etmemiş oluruz öğrenci sayısına göre okullara birer veya ikişer adet dağıtılmalı bir zamanlar ABD den kilo ila otomobiller alınmıştı şimdi ise buna gerek kalmadan sıfır kamyonları otobüse çevirerek ki ben projesini çizmiştim dairemizde servis otobüsü yapılmıştı buna dayanarak yapılabilir diyorum yetkililere duyurulur.