Olay doğal gaz yorumu: “Bu işin mimarı Berat Albayrak’tır”

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Coşkun, Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervinde mimarın Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak olduğunu kaleme aldı.

banner311
Olay doğal gaz yorumu: “Bu işin mimarı Berat Albayrak’tır”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceği "müjde"nin Karadeniz'de doğalgaz rezervi olduğunun dün açıklanmasıyla Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'dan da değerlendirme geldi.

Ahmet Hakan bugünkü yazısının ilgili bölümünde, “Bu işin mimarı Berat Albayrak’tır. Her şey onun bu işe inanmasıyla, onun bu işe yatırım yapmasıyla, onun bu işi temel hedef olarak görmesiyle başladı." ifadelerini kullandı. "Ve hemen hükmümü verdim" diyen Hakan'ın yazısı şöyle:

BU İŞİN MİMARI: BERAT ALBAYRAK

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’la iki kez görüştüm. Biri herkesin huzurunda kendisiyle yaptığımız Tarafsız Bölge programında. Diğeri ise bundan yaklaşık iki ay önce özel bir görüşmede...O özel görüşmede Berat Albayrak, Enerji Bakanlığı döneminde satın alınmasını sağladığı sondaj gemilerinin hikâyesini anlatmıştı. Büyük bir heyecanla. Büyük bir umutla. Anlattığı hikâyenin her bölümü bir macera tadındaydı.*“Karadeniz’de doğalgaz bulduk” denildiği anda...O özel görüşmemizde Berat Albayrak’ın anlattıkları geldi aklıma. Ve hemen hükmümü verdim: Bu işin mimarı Berat Albayrak’tır.*Her şey onun bu işe inanmasıyla, onun bu işe yatırım yapmasıyla, onun bu işi temel hedef olarak görmesiyle başladı.*İktidarıyla muhalefetiyle hepimizi sevince boğan bu önemli gelişmenin ardından...Bu zamana kadar hakkında sürekli linç kampanyaları düzenlenen ve sürekli hedef haline getirilen Berat Albayrak’ın hakkını teslim etmemiz şart.*Teşekkürler Berat Albayrak! Bu işe inandığınız ve bu yolda adım attığınız için. Kaynak: Ahmet Hakan’dan “doğalgaz” yorumu: “Hemen hükmümü verdim Bu işin mimarı...”

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 09:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.