Onlar 4 saatlik sokak izninde babalarının mezarlarına koştular

Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014'te meydana gelen maden katliamında şehit olan 301 işçi için anma programı gerçekleşti. Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı Somalı çocuklar, 11.00-15.00 saatlerinde getirilen serbestlik ile babalarının mezarına gitmesi duygulandırdı.

banner311
Onlar 4 saatlik sokak izninde babalarının mezarlarına koştular

Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014’te meydana gelen maden katliamında şehit olan 301 işçi, acı olayın yıl dönümünde anıldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 4 saatliğine dışarı çıkmalarına izin verilen Somalı madenci çocukları, bu sürede şehit babalarının mezarına koştu.

Manisa Valiliği, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma Kaymakamlığı ve Soma Belediyesi tarafından, facianın 6. yılında Soma Madenci Şehitliği’nde anma programı düzenlendi.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında şehitliğe hijyenik maske ile gelen vatandaşlar, şehitlik girişindeki dezenfektan tünelinden geçti. Kur’an-ı Kerim’in okunduğu programda, şehit madenciler için dua edildi.

Gözü yaşlı aileler, yakınlarının kabrine karanfil bıraktı.

SOMALI ÇOCUKLAR BABALARININ MEZARINA GİTTİ

Öte yandan Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı Somalı çocuklar, 11.00-15.00 saatlerinde getirilen serbestlik ile babalarının mezarına gitti.

Babalarının mezarları başında dua eden madenci çocuklarından bazıları, babaları için çizdikleri resimleri babalarının kabrine bıraktı.

5 yaşındaki Ravza ile 11 yaşındaki Sudenur Çal kardeşler, babaları Kamil Çal’ın kabrini gelip dua edenler arasındaydı. Küçük Ravza, babasının mezarına onun için çizdiği resmi bıraktı.

Ravza Çal, resminde 2 büyük kalp ve çiçekler çizdiğini söyledi.

Şehit madenci Bayram Erol’un kızı Sudenur Erol (8) da bahçeli bir evin önünde ailesini resmetti, çizdiği kalbin içine “Canım babacığım ben seni çok seviyorum, seni çok özledim.” diye yazdı.

Sudenur Erol da “Çizdiğim resimde babamı sevdiğimi ve ona duygularımı göstermeye çalıştım. Resimde anne ve babamın evlilik yıl dönümü de var. Annemle babam buradalar, ablamla ikimiz de yanlarındayız.” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.