Onların yüzde 70'i Erdoğan'a oy vermeyecek!

Gezici Araştırma Şirketi'nin sahibi Murat Gezici, canlı yayında 24 Haziran seçimlerine ilişkin çarpıcı rakamlar paylaştı.

Onların yüzde 70'i Erdoğan'a  oy vermeyecek!

Gezici, ilk kez oy kullanacak olanların yüzde 70'inin Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermeyeceğini söyledi.

24 Haziran seçim sonuçları hakkında son ankette çarpıcı sonuçlar yer aldı. Fox TV'de Çalar Saat programına katılan Gezici Araştırma Şirketi'nin sahibi Murat Gezici, canlı yayında önemli rakamlar paylaştı.

"ERDOĞAN VE AKŞENER İKİNCİ TURA KALIRSA..."

Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile İYİ Parti'nin adayı Meral Akşener'in ikinci tura kalması durumunda, seçimi Meral Akşener'in alacağını ifade eden Gezici, Erdoğan ile CHP'nin adayı Muharrem İnce'nin ikinci tura kalması halindeyse Erdoğan'ın seçimi kazanacağını söyledi.

"İLK KEZ OY KULLANACAKLARIN YÜZDE 70'İ ERDOĞAN'A OY VERMEYECEK"

24 Haziran'da ilk kez oy kullanacakların yüzde 70'inin Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermeyeceğini ifade eden Gezici, gençlerin yüzde 55'inin ise Meral Akşener'e oy vereceğini söyledi.

"AK PARTİ SEÇMENİNİN YÜZDE 40'I..."


AK Parti'ye oy veren seçmenin yüzde 40'ının "ekonomik sorunlarım var. Sebebi iktidar" dediğini söyleyen Gezici, "Suriyelileri sorun olarak görenlerin çoğu AK Partili." diye konuştu.

"AK PARTİ PANİK HAVASINDA"

Gezici, "AK Parti panik havasında" ifadesini kullandı.

HDP BARAJI GEÇECEK Mİ?

HDP'nin bıçak sırtında bir oy oranı var. Yüzde 9.5 da olabilir, 10.5 da olabilir. HDP'nin biraz daha güçlenebilmesi için daha muhafazakar söylemler yapması lazım. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 1 yıl Önce

DOĞRU BİR TESPİT,MERAL AKŞENER İLK TURDA %42 OY ALAÇAK,TAYİP ERDOĞAN %33 MUHARREM İNCE %25 OY ALAÇAKLAR,BU DURUMDA,İKİNCİ TURDA MERAL AKŞENER %60 TAYİP ERDOĞAN %40 OY ALARAK EMEKLİLİK DURUMUNA GEÇMİŞ OLAÇAK...NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Balaban Beyi
Balaban Beyi - 1 yıl Önce

Anket sonuçlarının GERÇEĞİ YANSITTIĞINI GÖRMEK İSTİYORUM. Her ülkede makul bir zaman sonra , İKTİDARDA EL DEĞİŞİKLİĞİ ŞARTTIR...Böylece yeni gelen iktidar yepyeni bir heves ve çalışma temposuyla ÜLKEYE BİR ÇOK ŞEY KAZANDIRABİLİR...
Türkiyemiz için de öyle olmasını diliyorum...NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..YAŞASIN TÜRKİYE ...YAŞASIN TÜRK MİLLETİ..!!

bence
bence - 1 yıl Önce

nihayet şu suriyeli soaklrda artiz gibi gezen gözlüksüz makyajsız parfümsüz dışarı çıkmayan beylik deve gibi beslenen yardım alan suriyelileri söyleyen biri çıktı 2 hafta önce 18 yaşında genç bişr türkü öldürdü suriyelelr medya bunu yazmaduı bile mahvettiler bizi inanın ilerisi için büyük sıkıntı olacak çünkü insanlar bıktı bıktı vAllahi ben bu yüzden ailecek akp oy vermyeceğiz.

SIRADAKİ HABER