Ordu Valisi Seddar Yavuz'dan İmamoğlu'na dava

VIP krizinin ardından Ordu Valisi'ni makamında ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekili Kurtulmuş, Vali Yavuz'un hukuki mücadeleyi başlattığını belirterek "Sürecin biz de takipçisi olacağız. Yanlıştır, vahim bir yanlıştır, çok büyük bir hatadır, çok büyük bir terbiyesizliktir, çok büyük bir skandaldır. Bunların herhalde bir karşılığı olması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz'dan İmamoğlu'na dava

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi Seddar Yavuz'u makamında ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Yavuz'un Ordu'da önemli hizmetlere vesile olduğunu belirterek "Eskilerin tabiriyle gerçekten gün görmüş bir devlet adamı olarak memleketimize fevkalade değerli hizmetleri oldu, olmaya da devam ediyor." ifadesini kullandı. 

Hizmetlerinden dolayı Yavuz'a teşekkür eden Kurtulmuş, bundan sonraki süreçte de hizmet ve katkılarının devam etmesi temennisinde bulundu. Kurtulmuş, 5 Haziran Çarşamba günü CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu-Giresun Havalimanı'nda VIP salonuna alınmamasına ilişkin de şunları söyledi:

"ORTADA DEVLETİN VALİSİNE YAPILMIŞ BİR HAKARET VAR"

"Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki CHP'nin İstanbul Büyükşehir adayı ve beraberinde CHP'nin üst düzey yöneticilerinin de olduğu heyetin Ordu-Giresun Havalimanı'nda karşılaştığı durum, bir VIP krizi şeklinde tanımlanamaz. Ortadaki mesele VIP krizi falan değildir. Açıkça, düpedüz, kim olursa olsun, bazı siyasetçilerce devletin valisine, devletin valisinin şahsında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, buradaki kamu görevlilerine yapılan açık bir haksızlık, açık bir saldırı, açık bir hakaret ve hatta açık bazı tehditler söz konusudur. Bunu bir VIP krizi olarak değil, devletin valisine karşı yapılmış bir hakaret olarak tanımlamak ve böyle görmek durumundayız."

"BU BİR VIP KRİZİ DEĞİLDİR"

Bu durumun kabul edilir olmadığını vurgulayan Kurtulmuş, "Siyasetçiler zaman zaman, arzu etmedikleri durumlarla karşılaşabilir. Farklı kanaatleri olabilir, herhangi bir olay karşısında farklı yaklaşımları olabilir ama ister iktidar, ister muhalefet partilerinden olsun, herkesin asgariden göstermesi gereken temel tavır, devletin bütün kurum ve kuruluşlarına ve onların temsil etmiş olduğu şahıslara karşı ölçülü davranmak mecburiyetidir. O anki hava içerisinde kendisince haklı görebilir ama Türkiye kamuoyunu yaralamıştır. Türkiye'de vicdan sahibi makul büyük çoğunluğu rahatsız etmiştir. Meselenin VIP krizi şeklimde lanse edilmesini de doğru bulmuyoruz." değerlendirmesinde bulundu. 
 
Kurtulmuş, sözlü saldırı ve hakaretler dolayısıyla karşılaştığı muamele nedeniyle Vali Yavuz'a geçmiş olsun dileklerini ileterek "Bu yanlışın hep beraber karşısında olmamız lazım. Kim olursa olsun bu yanlışın içinde ismi geçen CHP'nin üst düzey yöneticilerinin de bir şekilde kendilerini halkın gözünde ibra edecek tavır ve davranışlar içerisinde olması lazım." diye konuştu. 

"VALİMİZ HUKUKİ MÜCADELE BAŞLATTI"

Bu durumla ilgili Vali Yavuz'un gerekli hukuki mücadeleyi başlattığını kamuoyu ile paylaştığını aktaran Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Sürecin biz de takipçisi olacağız. Yanlıştır, vahim bir yanlıştır, çok büyük bir hatadır, çok büyük bir terbiyesizliktir, çok büyük bir skandaldır. Bunların herhalde bir karşılığı olması gerektiğini düşünüyorum. Bir kez daha en üst perdeden sayın Ekrem İmamoğlu ve üst düzey CHP yöneticilerinin de içinde bulunduğu bu skandalın ortaya çıkmasında payı olan herkesi kınıyorum. Bu ayıptır, siyaseten yakışıksızdır. Böyle bir tavrın olması Türkiye'nin, hele günümüz Türkiyesinin kaldıramayacağı bir durumdur. İnşallah kamuoyu önünde davranışlarından dolayı özür dilerler."

Vali Yavuz da ziyaretten dolayı Kurtulmuş'a teşekkür etti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
KAYA
KAYA - 1 hafta Önce

DEVLETİN VALİSİMİ AKP NİN VALİSİMİ

Orhan bozkurt
Orhan bozkurt - 1 hafta Önce

Hem suclular hemde güçlüler.ekrem İmamoğlunun yerinde bir AKP li belediye başkan adayı olsaydı.ayni sorun yasanirmiydi.İlk önce AKP liler, bu soruyu kendi kendilerine sorsunlar.

Ekrem
Ekrem - 1 hafta Önce

Askere eşşek diyenlere karşı da bir sesiniz çıksaydı ya... Rayakarliginiz mide bulandırıyor.

Talat savaş
Talat savaş - 1 hafta Önce

Hastirin lan sizin millete yaptığınız pislikler iğrenç onlardan bahset

Gökhan
Gökhan - 1 hafta Önce

Bende it diyeyim hem de itoğlu it. Bok verirler.

Aekrem
Aekrem - 1 hafta Önce

Vaooooooool gokhaaaaaaan

Murat Çetinkaya
Murat Çetinkaya - 1 hafta Önce

VİP denilen yerden, Ebru Gündeş geçecek, Bilal Erdoğan geçecek,Onların ne özelliği var da geçiyor ? Trabzon'da VİP'ten geçiyor,Ordu'da geçirilmiyor.Mal bulmuş mağribi gibi sarıldılar..Millet ittifakına oy veren vatandaşlara yapılan hakaretleri millet daha unutmadı.Çok yazık..

Murat Çetinkaya
Murat Çetinkaya - 1 hafta Önce

İmamoğlu seçilince, İstanbul'a vali yapsınlar..Bu hizmetlerinden dolayı hak etti ! artık...!


SIRADAKİ HABER