Ozan Arif ismini CHP Teklif etti MHP reddetti!

Samsun Atakum Belediye Meclisi'nin CHP’li üyeleri Ayhan Ayvaz ve Yusuf Erden’in, Esenevler Mahallesi’ndeki bir parka Ozan Arif'in isminin verilmesiyle ilgili sunduğu önergeye MHP’li Meclis üyesi Murat Talu’dan tepki geldi.

banner311
Ozan Arif ismini CHP Teklif etti MHP reddetti!

Merve İLHAN'ın haberine göre Atakum Belediye Meclisi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı'nda, CHP'li üyeler Ayhan Ayvaz ve Yusuf Erden, Esenevler Mahallesi’ndeki bir parka Ozan Arif'in isminin verilmesiyle ilgili önerge sundu.

Önerge oy birliğiyle kabul edilerek gündeme alındı. 

BUNU KABUL EDEMEYİZ

Toplantının ilerleyen dakikalarında MHP'li üye Murat Talu, “MHP olarak parka verilecek olan Ozan Arif’in isminin çıkarılmasını istiyoruz. Bunun siyasi bir hamle olduğunu düşünüyoruz. Genel Başkanımıza ve camiamıza hakaret eden bir insanın parka isminin verilmesi hoşumuza gitmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret eden bir insanın ismi parka verilmek istense siz kabul eder misiniz? Ben şahsen kabul etmem. Biz maddenin oy çokluğuyla kabul edilmesini istiyoruz” dedi. 

HASSASİYETİNİZİ ANLIYORUM

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise, “Ben hassasiyetinizi anlıyorum. Biz Ozan Arif’in ismini milliyetçi ruhuyla, sanatçı ruhuyla Anadolu kültürünü aktardığı için yaşatılmasını istiyoruz. Sizin de böyle kabul etmenizi diliyorum. Ama bu hassasiyet doğru bir hassasiyet” dedi.

Görüşmelerin ardından gündem maddesi AK Parti ve CHP'lilerin oylarıyla komisyona havale edildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 22:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Yaman Yaman
Yaman Yaman - 1 yıl Önce

Bu gün adı bir parka çok görülen OZAN'ın adı yakın zamanda çok daha büyük ve önemli yerlere verilecektir mutlaka.... O zaman birileri kına yakar kahrından...

Bingöllü
Bingöllü - 1 yıl Önce

Ulan Yavşaklığın böylesinide ,Hiç görmedim..ALAYINIZ Bİ OZAN ARİF ETMEZ.

fatih23
fatih23 - 1 yıl Önce

siz bir parka bile layık görmeseniz bile,şuna emin olun ozanımızın ismi ve eserleri milletimzin engin gönüllerinde daima hatırlanıp ve yaşatılacaktır.

Metin
Metin - 1 yıl Önce

yazıklar olsun.Chp.ye helal olsun

IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 1 yıl Önce

Mhp ulkuculerin gözünde bitmiştir saraya iti olandan BOZKURT olmaz

ÜLKÜCÜ
ÜLKÜCÜ - 1 yıl Önce

EDEP TERBİYE YOKSUNLARI ONLAR YOKKEN OZAN ARİF BU DAVA İÇİN SÜRGÜN GİTTİ HAYATININ BAHARINDA GURBET ELLERDE ÇÜRÜMEYE MAHKUM EDİLDİ. AZICIK UTANMA OLSA GECE UYKULARI KAÇAR. ONLAR ANCAK BEBEK KATİLİ SEVİCİLERLE İŞ BİRLİĞİ YAPMAYI BİLİR..

SAMIL KAFKAS
SAMIL KAFKAS - 1 yıl Önce

BASINDAKININDE GANI BOZUK, YAMANIP YALAKA OLANLARINDA..........

erman
erman - 1 yıl Önce

Sabah akşam sahtekarlara sövdüğü için görmek istememişlerdir.