Özdil sınırları zorluyor!

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, istifa iddialarıyla gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la görüşmesinde "müze projesi konuşuldu" sözlerini değerlendirdi. Özdil,  "O müzede ışıklandırılmış camekan içinde bir tel “götünün kılı” sergilenmeli" dedi. 

Özdil sınırları zorluyor!

Özdil'in Sözcü'de "Müze" başlığıyla (8 Ekim 2017) yayımlanan yazısı şöyle:

Sanatın içine tüküren Melih Gökçek, insanlık anıtını ucube diye yıktıran asrın liderimizle görüştü, sarayın karşısına yapılacak olan “müze”nin detaylarını konuştuklarını söyledi.

*

Bana sorarsanız, gelecek kuşakların ibret alması ve bu dönemi asla unutmaması için böyle bir müzeye hakikaten ihtiyaç var.

*

O müzede mesela… Kafamıza geçirilen “çuval” olmalı mutlaka.

*

Asrın liderimize takılan Yahudi cesaret madalyası, dindar cumhurbaşkanımıza takılan İngiliz şövalyesi madalyası, Hulusi beye takılan Amerikan liyakat lejyonu madalyası, yan yana sergilenmeli.

*

250 metrelik gemileri getirip müzeye koysan olmaz ama, gemicik rahat rahat sığar… Bi tane de Deniz Feneri maketi konmalı.

*

Feto'nun takkesi… Zekeriye Öz'e tahsis edilen makam mercedesi, Baransu'nun bavulu, Ergenekon hahamının kipası, CIA ajanı Graham Fuller'in “Yeni Türkiye” isimli kitabı, TRT kameraları eşliğindeki kazılarda bulunan boş lav silahı, Bülent Arınç'a suikast yapacak diye yakalanan aşçı çavuş'un kepçesi… Birarada durmalı.

*

Ay yıldızlı bayrağımızın milli renklerini yoketmek için tasarlanan “turkuaz” forma, Türk ibaresi çıkarılan Kızılay şişesi, olmazsa olmaz.

*

Süleyman Şah türbesindeki boş sanduka… Üstüne kitabe olarak, Ahmet Kiziroğlu'nun Stratejik Derinlik kitabı monte edilmeli.

*

Hazreti Muhammed'e çıkarılan Akp amblemli nüfus cüzdanı… Miting meydanlarında kürsüden sallanan Kuran'ı Kerim… Apronda kesilen devenin nazar boncuğu… Mekke'de ölen kindar nesil tetikçisi Hasan Karakaya'nın o gece kullandığı söylenen viagra kutusu… Akp'nin işine gelmeyen hiçbir şeyi görmeyen Mehmet Görmez'in sarığı… Tımarhanelik Kadir Mısıroğlu'nun püsküllü fesi… Cübbeli Ahmet'in 130 liraya sattığı, giyenleri doooğru cennete götüren nal-ı şerif takunyası… Jet Fadıl'ın Maldivler'deki devremülk tapusu… Müstakil salonda, tasavvuf müziği eşliğinde sergilenmeli.

*

TBMM aşçılarının bal kabağından yaptıkları Tayyip Erdoğan büstü… Anıtkabir'in avlusuna kargo şirketinin sponsorluğunda konulan morlu pembeli plastik kaydırak parkı… Devlet Bahçeli'nin püskeviti… Kemal Unakıtan'ın “Rabbim Cleveland dedi” diyen türbanlı eşinin Amerikan bayraklı tişörtü… Hüseyin Çelik'in adı, soyadı, bakanlık unvanı yazılı, kartvizit gibi çorapları… Görülmeye doyum olmaz yani.

*

En başköşede “ayakkabı kutusu” olmalı tabii… Ekonomi bakanımızın 450 bin dolarlık Patek Phillippe kol saati, içişleri bakanımızın oğlunun yatak odasındaki para sayma makinesi, Avrupa Birliği bakanımız tarafından okunup üflenip çerçeveletilmiş Bakara Suresi, “dedemin nasihatıdır, orospuyla memurun bahşişini en önce vermek gerekir” diyen hayırsever Rıza beyin dedesinin vesikalık fotoğrafı, “soyuyorsa beni soyuyor” diyen sayın vatandaşımızın donu, milletin orasına koyacağını izah eden müteahhit Cengiz'i temsilen bereket tanrısı Priapos'un heykelciği konulmalı.

*

Bu başköşenin hemen bitiğişinde, Ermenekli şehit madencinin babası Recep amcanın yırtık cızlavetleri olmalı.

*

(Cızlavetleri herkes hatırlar ama, bereket tanrısını merak edenler internetten ararken çoluğu çocuğu bilgisayardan uzak tutsun.)

*

“Cahil kesimin ferasetine güveniyorum, ülkeyi cahiller ayakta tutar, okuma oranı arttıkça beni hafakanlar basıyor” diyen profesörün ne kadar doğru düşündüğünü göstermesi bakımından, Akp döneminde gişe rekoru kıran Recep İvedik'in afişi sergilenmeli.

*

“Akp'ye oy vermeyenlerin kanı bozuk” diyen Akp milletvekilinin kan tahlili raporu… Amerikan vatandaşı büyükelçimiz Merve Kavakçı'nın “burada önünüzde, şimdiye kadar tabiyetinde bulunduğum her türlü devlet tabiyetini ve egemenliğini reddettiğime, bundan böyle ABD Anayasası'nı ve yasalarını iç ve dış düşmana karşı savunacağıma, ABD'ye bağlılık ve sadakat göstereceğime, kanunun gerektirdiği hallerde ABD ordusuna hizmet edeceğime yemin ederim, Tanrı yardımcım olsun” şeklindeki yemin metni… Yan yana çok şık durur.

*

Feto'nun Türkçe olimpiyatı için bastırılan Atatürksüz bir lira, Akp tarafından bastırılan Atatürksüz bir lira, padişahçı meclis başkanının asrın liderimize kestirdiği padişah sikkesi… Atatürk silüeti silinen Devlet Nişanı, TC ibaresi silinen Ziraat Bankası tabelası… İlelebet unutulmamalı.

*

İmralı tutanakları, Şivan Perver'in bağlaması, Obama'nın beyzbol sopası, Ankara'ya dikilen Kürdistan bayrağı… Hepsinin önüne uyarı levhası konulmalı, “bu köşeyi gezip, bunları gördüğünü söyleyen şerefsizdir” yazılmalı!

*

Bir kase organik hoşaf, bir kutu jöle, Kabataş'ta başörtülü bacımın suratına işeyenlerin deri pantolonu, referandumdaki mühürsüz oy pusulası, imam hatip öğrencilerinin icat ettiği hacı robot, ithal bir inek, önüne bir tutam ithal saman konulmalı.

*

Akvaryum yerleştirilmeli, Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi tarafından keşfedilen “Recepi” sazanı yüzdürülmeli.

*

Işıklandırılmış camekan içinde bir tel “götünün kılı” sergilenmeli.

*

Ak saray bin yüz küsur odalı…
Ak müzenin objeleri gez gez bitmez, en az 10 bin küsur odalı olmalı!

YORUM EKLE
YORUMLAR
e.kadayifci
e.kadayifci - 10 ay Önce

yılmaz özdil sezarın hakkını sezara vermi teşekkür ederim .

Zuriye mumcu
Zuriye mumcu - 10 ay Önce

Adam uerden goge hakli hangisi olmadi hepsi yasandi helal olsun yilmaz ozdil

Ismail cigdem
Ismail cigdem - 10 ay Önce

Yilmaz'in yazdiklari icinde dogru olmayani yazin, yazdiginin hangisi yanliš. Delikanlica eleštirin böyle bir insana Çamur atmayin. Y. Özdil adam gibi adam.

G kalayci
G kalayci - 10 ay Önce

Özdil balık hafızalı bir millete ,yaklaşık 15 yıldan anılar,alıntılar sunarak hafıza tazelemiş.
Bir miting sonrası,bir kadının söylediği söze O zaman ve sonrasında kimse birşey demedi. Bu sözü söyleyen sokakta dolaşamaz demedi. Kimseye ayıp gelmedi de şimdi bunu Özdil yazınca mi ayıp oldu. Çifte standardımız hiç bitmiyor.

ENDER GÖKÇE
ENDER GÖKÇE - 10 ay Önce

Yorum yazarken aşağıdaki uyarıları ben dikkate alabilirim ama Yılmaz ÖZDİL belli ki dikkate almamış. Bahsettiği insan bu ülkenin Başkentinin 15 senedir Büyükşehir Belediye Başkanı. Aynı zamanda ÖZDİL'in de vatandaşı olduğu ülkeyi 15 senedir yöneten partinin en önemli karakterlerinden biri. Bana kalırsa çok hızlı bir yok oluş sürecinde olan ÖZDİL ve desteklediği siyasi ideoloji ilk 15 yıldan sonra ikinci 15 yılı planlamak üzere çadırlar ve şehitlikler içerisinde içki içerek değilde adam gibi bir otel kampına giren iktidar partisinin ve Belediye Başkanlığından istifası isteneceğini zannedip hakkında ileri geri yaptığı Melih GÖKÇEK'in görevine devam etmesini hazmedememiş ve sizin yorumlarda istemediğiniz tarzda bir üslupla bir Büyükşehir Belediye Başkanına ağır hakaret etmiş. Sayın Cumhuriyet Savcıları bu konuda mutlaka gerekeni yapacaktır ancak ben bu adamın sokakta rahatça gezmesini kabul edemiyorum. Eğer bu Demokrasi ise ben Demokrasi istemiyorum.

Yasin Bulut
Yasin Bulut - 10 ay Önce

ABD vatandaslari boyle yemin ediyorsa Es baskanin cocuklari Birer hain olmali

orhan ozcan
orhan ozcan - 10 ay Önce

yahu sizde unutma kabiliyeti yokmu gormezden gelemezmisiniz turkiyeyi uyandırmaya hakkınız varmı adamların calma cırpma kaytırma kollama ozgurlugunumu kısıtlayacaksınız yol yaptı kopru yaptı neden demezsiniz seni okudukca kendime guluyorum desem

mehmet ayavefe
mehmet ayavefe - 10 ay Önce

Her şey açık ve net, bravo denir. unuttuklarımızı tekrar ediyoruz..Eline sağlık..