Özhaseki’nin Ülkücü harekete bakış açısının dünü ve bugünü

Daha önce ülkücüler için piyon benzetmesi yapan Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı Mehmet Özhaseki’nin,  Ülkü Ocakları Genel Merkezi ziyaretinde, “Ülkücü hareket içerisinde yer almış bir kardeşinizim” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Özhaseki’nin Ülkücü harekete bakış açısının dünü ve bugünü

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin 2004 yılında yaptığı bir konuşmada “Sonradan anladık ki Ülkücü hareket uluslararası bir gücün ve komplonun bir projesiymiş. Ülkücüler de o komplonun piyonuymuş” ifadelerini kullanmıştı.  Anket sonuçlarında Milliyetçi oyları rakibi Mansur Yavaş’a kaptırdığı ortaya çıkan Özhaseki’nin bugün Ülkü Ocakları Genel Merkezi  ziyaretinde “Ülkücü hareket içerisinde yer almış bir kardeşinizim” sözleri dikkatlerden kaçmadı.

Özhaseki, "17 yaşımda Ankara'ya gelip, üniversiteye kayıt yaptırıp, Ülkücü hareket içerisinde yer almış bir kardeşinizim. Sonrasında yapılan mücadelelerden dolayı kaydımız silindi, arkasından başka okullar bitirip devam ettik. Önemli olan bu millete sevdalı olmak, bayrağı sevmek, ezana âşık olmak, yerli ve milli olmak. Bu çizgide çocukluğumdan beri devam ediyorum. Bugün burada kardeşlerimizle bir kez daha buluşmanın sevincini yaşıyorum" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
noname
noname - 2 ay Önce

ankara da ülkücü tek aday mansur yavaştır...

Taner Koçak
Taner Koçak - 2 ay Önce

biz de inandık, hadi oradan üniversite yıllarımızdan biliriz ülkücülere en çok zarar veren dinci tayfadır. nice arkadaşımızı aramızdan koparıp kendilerine köle ettiler

fatih23
fatih23 - 2 ay Önce

bir pkkya gerilla diyen biri kardeşim olamaz,öncesinde ülkücü hareket içerisinde yer aldığı yalanını ortaya atsa bile.

Hasan Hüseyin
Hasan Hüseyin - 2 ay Önce

RENK ÇOK HANGİ RENK İSTERSENİZ DÜNÜ BUGÜNÜ YOK

SIRADAKİ HABER