Pakdemirli’den sonra gidecek 2 bakanın ismi belli oldu!

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ardından koltuğu bırakacak iki isim belli oldu.

Pakdemirli’den sonra gidecek 2 bakanın ismi belli oldu!

"Görevden affını" isteyen ama görevden alındığından haberi olmayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabineye bir neşter daha vuracak. Bu isimlerini Adil Karaismailoğlu ile Fahrettin Koca olduğu iddia edildi.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Pakdemirli’yi de önceki bakanlarda olduğu gibi gece yarısı yolladı.

Bekir Pakdemirli’den boşalan koltuğa AKPi Vahit Kirişci getirildi. Af talebinde bulunduğu belirtilmesine karşın dün Erzincan’da programı olan Pakdemirli’nin görevden alınacağından haberinin olmadığı öne sürüldü.

Bekir Pakdemirli’nin görevden alınışının “iktidarın kaybettiği çiftçiyi yeniden yanına çekebilmek için yaptığı bir hamle” olarak değerlendirildi. Pakdemirli’nin ardından Ankara kulisleri iyice hareketlendi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın kabinede yeni değişikliklere gideceği öne sürüldü. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da aralarında bulunduğu bazı isimlerin görevden alınabileceği söyleniyor.

Öte yandan yine kulislere göre önümüzdeki dönemde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ikiye ayrılabileceği, Mehmet Nuri Ersoy’un Turizm Bakanı olarak devam edeceği ancak Kültür Bakanlığı’na başka bir ismin getirilebileceği de dillendiriliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
52/1Afyonlu
52/1Afyonlu - 3 ay Önce

bu akp spor u bile sporlukdan çıkartdı yahu.tek ts mu zordada sadeçe tsa para aktarıldı.biryumrukla fitmi oldu yani biray gözükmedi damat tamamcezasıda fit*mi??oldu???sözde fb li reis yuh olsun senin fb liliğine.tüm fetöçü hakemlerin 2011 den bu yana yapmadıkları hata kalmadı hala fetöçü akp nin beş? lisinden biri tff baş.haladaha akp ye oymu vereçeğizsoylu damat yarışlı ts a para aktarsın.tabiki şampıyon olaçak öreki takımlar kelepirtopçu alsın ts as topçu alsın bunerde yazar sözde spordan anlayan ""mahluk danda beter oldu akp yuh **0**gelinçe göreçeğiz erdoğanları vede albayrak sülalelerini ""kodese""doğrudan orada çürüyün işAllah adaletiniz kurusun.akp liler...ötekiler hepden kodeslik...GEL HZ.MEHDİ AS. GEL