Peker'in 'Çerkez' Dediği Videodan Ünlü İşadamı Çıktı!

Yaptığın her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz.

Peker'in 'Çerkez' Dediği Videodan Ünlü İşadamı Çıktı!

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Pekerden yeni video yayınlayıp, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: "Serdar Ekşi ne demiştim... Dik duracağız. Sen benle görüşüp sonrasında aleyhimde yapılan çalışmalara ortaklık ettin. Yaptığın her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz."

Lazoil'in sahibi Serdar Ekşi ile gerçekleştiği öne sürülen görüşmede, Ekşi'nin, Sedat Peker'e "Reisim ortalık yangın yeri" dediği, Peker'in "hak ettiler" ifadelerini de Ekşi'nin de onayladığı görülüyor.

Pelikana Girme

"Lazoil petrol dağıtım şirketinin sahibi Serdar Ekşi'nin karakolda milletvekilinin dövülme hadisesinin ve Suriye'ye giden askeri malzemelerle ilgili yaptığım telefon görüşmesi" ifadesiyle paylaşılan videoda, Peker'e, Pelikan'a girmemesi yönünde tavsiye verildiği görülüyor. "Onlarda var işin içinde nasıl girmeyeyim" diyen Peker'e Ekşi'nin "Ben Süheyb'i aradım Pelikan'ın başı o zaten. Ben burada değilim geleyim görüşelim dedi" dediği duyuluyor.

Karakolda Darp

Peker'in avukatını gönderip karakolda bir milletvekilinin darp edilmesi iddiasıyla ilgili hatırlatmasını da Ekşi'nin onayladığı kameralara yansıdı. Peker, o sırada "Metin ağabey sözde karakol amirini organize edecekti, ilkin iki kişi kavga edecekti. Öyle bir organizasyon olmayınca karakol amirini ayarlayamadı" derken Ekşi'nin de "Ben oradaydım" ifadelerini kullandı. Ekşi'nin "Metin Külünk'ün bağlantıları kopuk" dediği kayıtta Peker'in "Nasıl üstü çizilmiş MKYK üyesi" şeklinde konuştuğu görülüyor.

Suriye Konusu

Suriye silahları konusunu da gündeme getiren ve "O malzemeleri yollarken sen yok muydun biz 4 TIR yollarsak 4 TIR da onlar veriyordu. Onlarınkinin dağıtımı biz yapmıyorduk. Onlar Suriye'de başka yerlere veriyordu. Onlar getiriyorlardı silah mı satıyorlardı biz satmadık sen şahitsin. Bizle yolluyorlardı daha önceki gibi sıkıntı yaşanmasın diye" diyen Peker'e, Ekşi'nin "Doğru doğru" diyerek onayladığı da görüntülerde yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 00:09
YORUM EKLE