Pınar Gültekin cinayetinde şok gelişme

Muğla’da Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin soruşturmada katil Cemal Metin Avcı’nın yakın ismi de ‘delil karartmak’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Pınar Gültekin cinayetinde şok gelişme

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin Muğla’da öldürüldükten sonra cansız bedeni bir varil içerisinde ormana atılmıştı. Gültekin 5 gün sonra bulunmuştu. Soruşturma kapsamında Muğla’da bar işleten Cemal Metin Avcı tutuklanmış ve suçunu da itiraf etmişti.

Zanlı Avcı cinayeti tek başına işlediğini, sonrasında Pınar’ın cesedinin varile konması ve taşınmasını da tek başına yaptığını anlatmıştı. Ancak olay yerinde ikinci bir kişinin de olduğu şüphesi hep gündemdeydi. Gültekin ailesi de bu şüpheyi dile getiriyordu.

KARDEŞİ DE TUTUKLANDI

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre, bu şüphenin peşinden giden soruşturma birimleri yeni bir bulguya ulaştı. Tutuklu zanlı Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın (26) telefon sinyallerinin abisiyle aynı zaman diliminde olay yeri ve yakınlarında tespit edilmesi üzerine Mertcan Avcı da gözaltına alındı.

Pınar Gültekin soruşturmasında, yönetmen Güzel’in ifadesi alındı

Ancak sinyaller olay gününden hemen sonra Pınar’ın kayıp olduğu dönemde olduğu için bu zanlı olaydan sonra abisiyle birlikte olay yerine giderek ‘delil karartmakla’ suçlanıyor. Cinayete herhangi bir şekilde yardım ettiğine dair bir suçlama veya delil yok.

İfadesi alınan Mertcan Avcı cinayetin işlendiği bağ evine gittiğini kabul etti ancak delil karartma suçlamasını reddetti. Bağ evinde alkollu içkileri koydukları depo olduğu için oraya gittiğini söyleyen Avcı “İşyeri için biraları almaya gidiyordum. Herhangi bir şey görmedim”dedi.

‘Delil karartmak’ suçlamasıyla hakim karşısına çıkan Avcı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE