Pkk açılım döneminin meşhur ismiydi! FETÖ’cü Tarafın ‘Balıkçı’ kod adlı yazarıydı! Ve o isim Davutoğlu’nun gözdesi oldu!..

Bir dönem Pkk terör örgütü ile devlet arasındaki görüşmelerin tanığı 'olan' "Balıkçı" kod adlı İlhami Işık, Gelecek Partisi'ne katıldı.

Pkk açılım döneminin meşhur ismiydi!  FETÖ’cü Tarafın ‘Balıkçı’ kod adlı yazarıydı!  Ve o isim Davutoğlu’nun gözdesi oldu!..

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa’da yerel ve ulusal basın mensupları ile buluştuğu toplantıda Işık'ın rozetini taktı.

Işık, aynı zaman da Davutoğlu'nun da danışmanı olarak görevlendirildi.

Ahmet Davutoğlu, partisine katılan İlhami Işık’ı şu sözlerle tanıttı:

“Kendisi birçok gazetede, yayın organında uzun yıllar yazarlık yapmış olan, Türkiye’de kamuoyundaki etkisi bakımından çok maruf bir yazarımız bugün partimize katılıyor. Bunu bugün, Şanlıurfa’da ilan etmek istedim. Değerli yazarımız, aydınımız İlhami Işık Bey bugün Gelecek Partisi’ne katılıyor. Partimize katılan İlhami Işık, Genel Başkan Danışmanı olarak da yakın mesai arkadaşlarımdan biri olacak.”

İLHAMİ IŞIK KİMDİR?

Işık, Taraf gazetesinde "Balıkçı" kod adıyla boy gösterdi. İmralı'da yapılan görüşmelerde arabulucu rolüyle yer aldığı iddia ediliyordu. Balıkçı, devlet ve PKK arasındaki görüşmelerine ilişkin gazetenin o dönemki yazarlarından olan Yıldıray Oğur’a pek çok açıklamada bulunmuştu.

Nagehan Alçı 2010 yılında kaleme aldığı bir yazıda "Balıkçı"nın İlhami Işık olduğunu açıklayarak tanık olduğu belirtilen görüşmelerin ise hayal ürünü olduğunu söylemişti.

Yazı Twitter’da Oğur ile Alçı arasında tartışmaya neden olmuştu.

Yıldıray Oğur, Alçı’nın haberini, “Emniyet istihbaratın burunlarını siyasete sokmaktan vazgeçmeyen meşhur ajanları bu kez Nagehan Alçı’ya üfürmüşler. PKK-Emniyet İstihbaratın ortak "balıkçı yoktur" operasyonu sürüyor” sözleriyle değerlendirdi.

Nagehan Alçı ise “Biri resmi belge yayınladığında illa birileri ona üfürmüş mü demektir o zaman Taraf’ın yatacak yeri olmaz. Mühim olan belgenin gerçek olması. Yıldıray’ın kampanya lafları TSK'nin söyleminden farksız, gerçek bir resmi belge yayınlanınca TSK da Yıldıray gibi tepki veriyor” sözleriyle cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 17:02
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344