PKK elebaşından CHP’ye: “İstanbul'u, Mersin'i, Adana'yı HDP sayesinde aldığını çabuk unuttu”

Türkiye'nin Suriye kuzeyinde düzenlediği Barış Pınarı Harekatı, terör örgütü PKK'da deprem etkisi yaptı.

PKK elebaşından CHP’ye: “İstanbul'u, Mersin'i, Adana'yı  HDP sayesinde aldığını  çabuk unuttu”

Mehmetçik karşısında büyük kayıplar verdiklerini itiraf eden PKK elebaşlarından Sabri Ok, CHP'ye veryansın etti: İstanbul'u, Mersin'i, Adana'yı HDP sayesinde aldığını çabuk unuttular.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve Suriye Milli Ordusu'nun düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'nda, terör örgütü PKK'nın Suriye yolu PYD ağır darbe aldı. Örgüt sadece 9 günde, işgal ettikleri 2 bin 200 kilometrekareyi kayberken ve 702 elemanı etkisiz hale getirildi.

'ABD sözünde durmadı'

Büyük hezimetin ardından konuşan PKK elebaşı Sabri Ok, Barış Pınarı Harekatı karşısında duramadıklarını itiraf etti. ABD'nin sözünde durmadığını söyleyen Ok, "Güvenli bölge oluşturulacaktı. Ancak bundan bir anda geri adım attılar. Hava sahasını Türk devletine kapatabilirlerdi. Eğer öyle olmuş olsaydı durum daha değişik olacaktı" dedi.

'CHP verilen desteği çabuk unuttu'

Elebaşı Ok, TBMM'de görüşülen tezkere oylamasına 'evet' oyu veren CHP grubunu eleştirdi. Ok, "Herkes tutumunda kararlı olmalı. Güç birliği yapılmalı. Ancak CHP bu savaş karşı durmadı. CHP İstanbul, Mersin, Adana gibi yerleri HDP sayesinde kazandığını çok çabuk unuttu" dedi.

İçimiz yana yana 'evet' diyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen tezkere oylamasıyla ilgili ilginç bir açıklamada bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, Mehmetçik'e sınır ötesinde terör örgütü PYD'yle mücadele kapısını aralayan oylama için “Tezkereye içimiz yana yana evet diyeceğiz” demişti.

YORUM EKLE