Prof. Dr. Ümit Özdağ  bu videoda tane tane anlattı “Suriyelilerin  ülkemize göçü Atom Bombası gibi”

Prof. Dr. Ümit Özdağ  youtube'de yayınladığı videoda Suriyeli göçünün Ülkemize vereceği zararı tane tane anlatarak bu göçün Atom Bombası etkisi yaratacağını anlattı.

banner311

Özdağ  videosunda "Türkiye 2011'den bu yana tarihin en büyük göçlerinden birisi ile karşı karşıya.

 Bu göçü ancak kavimler göçü ile karşılaştırabiliriz ve bugün küçük Asya yeni bir kavimler göçü yaşıyor bu göçün sonunda ülkemize 2011 sonrası ağ 3.8 milyon kayıtlı, 1.5 milyon kayıtsız, olmak üzere 5.3 milyon Suriyeli sığınmacı geldi.

Ama Afganistan'dan, Irak'tan, İran'dan ve dünyanın değişik yerlerinden gelen 1.4 milyon diğer sığınmacılarla birlikte toplam 6.7 milyon sığınmacı ülkemizde yaşıyor.

Bu Türkiye'nin nüfusunun %8.5'unu oluşturuyor ve ülkemiz üzerinde çok büyük yük oluşturuyor.

40 milyar dolardan fazla para harcadık ve daha ne kadar harcayacağız belli değil.

Üstelik nüfus çok hızlı artıyor yaptığımız araştırmalar gösteriyor ki 3.8 milyon Suriyeli üzerinden hesaplar isek, kalmaları durumunda 2040 yılında Türkiye'deki Suriyeli Arap nüfusu 7.2 milyona çıkacak. Eğer kayıtsızlarla birlikte hesaplarsak bu sayı 10 milyonun üzerine çıkacak.

Üstelik Suriyelilerin daha şimdiden ağırlıklı olarak yerleştikleri yerlerin Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Hatay, Adana, Mersin, gibi yerlerde olduğunu da göz önünde tutarsak burada 2040 yılında Türkiye çok ciddi bir Demografik tehditle karşı karşıya kalacak. Bu şekilde Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini toprak bütünlüğünü muhafaza etmemiz zor hale gelecek.

Artık uyanma zamanı geldi, artık harekete geçme zamanı geldi, Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmeleri için gereken adımların hızla atılması gerekiyor."dedi.


 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 1 yıl Önce

Bunu bahçıvan ve avanesi iyi dinlemeli ki kimin itleri oldugunu kimin bastonu olduklarını anlamalılar

bozkurtözgür
bozkurtözgür @Kürşat - 1 yıl Önce

bahçelinin ne suçu var. bahçelimi çıkardı savaşı.sırf muhalefet edeceğiz diye nerdeyse hdp ile aynı çizgiye geldiniz arkadaş. ne bahçeliymiş be. ben bahçelinin politikalarıyla gurur duyuyorum. bu konudan sanki bahçeli çok memnun hepsine kapıları o açtı. demegoji yapmayı bırakın. iyi partililer olarak bence bizler nasıl hdpye sahip çıkan bir ortaklığın içerisine düştük diye önce bunun biz özeleştirisini yapıp çizginizi bir belirleyin.

Kürşat
Kürşat - 1 yıl Önce

Aponun mekrubunu oven apoyu ipten alan osman ocalani TRT de gullerle karşılanmasını saglayan bahcivan degilmi degilse suriyeli hainlere kalilari acan acilimci megrici AKP bastonlugu neden gardaşım

bozkurtözgür
bozkurtözgür @Kürşat - 1 yıl Önce

onların hepsi yanlıştı evet haklısın kürşat gardaş. açılımda zaten en büyük muhalefet bahçeli ve dolayısıyla mhpydi. şu an açılımdan daha büyük bir hdpyi meşrulaştırma operasyonunu yürüten chpnin yanında iyi parti. bu nasıl bir durumdur. bunlara siz yanlış diyecekmisiniz.