Rahmi Turan açıkladı: "Son köşe yazım.."

Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü iddia ederek tartışmaların hedefi olan Rahmi Turan, Sözcü'deki yazılarının artık birinci sayfada yayınlanmayacağını ve başyazarlığın artık tarihe karıştığını açıkladı.

Rahmi Turan açıkladı: "Son köşe yazım.."

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan, CHP'li Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la Beştepe'deki Saray'da görüştüğünü iddia etmiş, haber kaynağını da Talat Atilla olarak göstermişti.Turan'ın bu iddiasını İnce de, AKP de yalanlamıştı. Siyasetin gündemine oturan ve pek çok tartışmaya neden olan bu durumun ardından yeni bir gelişme yaşandı.Rahmi Turan, Sözcü'deki yazılarının artık birinci sayfada yayınlanmayacağını duyurdu. 

Deneyimli gazeteci bugünkü köşe yazısında yazılarının artık neden 1. sayfada yayınlanmayacağını şu sözlerle anlattı:

“Son zamanlarda (yazılarım birinci sayfada çıktığı için olsa gerek) sağda solda benden "Sözcü'nün başyazarı" diye bahsediliyor.  Oyda başyazarlık diye bir şey yok! Türkiye'de başyazarlık müessesi eskiden vardı, yarım yüzyıl önce bitti!

Ben SÖZCÜ’nün, yazıları birinci sayfada çıkan köşe yazarıyım.Yazar, yazardır ve dediğim gibi gazetelerde başyazarlık tarihe karışmıştır!SÖZCÜ’de yazması uygun görülen, Atatürk ilkelerine bağlı, laik cumhuriyetin savunucusu her meslektaşımızın sıfatı “Köşe yazarı”dır. Her yazarın görüşleri yasal olarak da, etik olarak da kendisini bağlar. Değerli okurlar…Bugünden sonra birinci sayfada yazmayacağım. Yazılarım artık 11’inci sayfamızda devam edecek. Sevgi ve saygılarımla. “ 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 09:26
YORUM EKLE