Saadet Partisi tezkere kararını neden değiştirdi?

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı,bugün mecliste gerçekleştirilen Libya'ya asker göndermeye ilişkin tezkere oylamasında partisinin değişen tutumu hakkında açıklama yaptı.

Saadet Partisi tezkere kararını neden değiştirdi?

Ömer Faruk Yazıcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Saadet Partisi'nin Libya tezkeresine 'evet' oyu vermekten neden vazgeçtiğine dair bir açıklama yayımladı. Yazıcı'nın açıklaması şu şekilde

"Uyarılarımızı dile getirdikten sonra Meclis'te hükümet kanadının herhangi bir şekilde bu uyarıları dikkate alacağına dair geri dönüş alamadık" diyen Yazıcı, bunun üzerine tezkereye hayır oyu veren Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman'ın bugünkü "bu vebala ortak olmayacağız" açıklaması yaptığını belirtti.

Yazıcı'nın açıklaması şu şekilde:

"Saadet Partisi olarak yapmış olduğumuz açıklamada Libya Tezkeresi ile ilgili uyarılarımızı, çekincelerimizi ifade ettik. Bu bildiriyi yayınlama amacımız, hükümetin daha önce uygulamış olduğu dış politikadaki hatalarını tekrarlamamasını dile getirmekti. 

"Bu çerçevede çekincelerimizi, uyarılarımızı dile getirdikten sonra mecliste hükümet kanadının herhangi bir şekilde bu uyarıları dikkate alacağına dair geri dönüş alamadık. 

"Bunun üzerine Konya Milletvekilimiz Abdulkadir Karaduman Bey de bugün meclis kürsüsünden bu tezkerenin Saadet Partimiz açısından ne anlama geldiğini ifade etmiş ve partimizin tavrını tüm kamuoyuna duyurmuştur.

"Bu vesile ile bu vebala ortak olmayacağımızı Saadet Partisi olarak bütün kamuoyuna bildirmiş olduk."

YORUM EKLE