Saadet Partisi'nden sert sözler : En gerici parti AKP

Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Salih Akyüz, Türkiye'de en gerici partinin AK Parti olduğunu belirtti ve oldukça konuşulacak sözlere imza attı.

Saadet Partisi'nden sert sözler : En gerici parti AKP

Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Salih Akyüz'ün açıklamaları şöyle:

Saadet Partisi Gençlik Kolları hangi şartlarda seçime hazırlanıyor?

Maalesef ülke gittikçe kutuplaşıyor ve birbirine yabancılaşıyor. Bir aradayız, birlikteyiz aynı apartmanda aynı mahallede oturuyoruz ama birbirimize yabancıyız. Birbirimizi anlamayı değil yanlış anlamayı tercih ediyoruz. Böyle bir atmosferde baskın seçime gidiyoruz. Baskın seçimde kullanılan argümanlar bu adaletsizliği de perçinliyor. Gençler bu manzarayı izledikleri zaman kötü örnek olarak konumluyorlar. Siyasetin içerisinde gerçekleşen şeyler gençliğin ilgisizliğini doğuruyor. Saadet Partisi olarak ülke gençliğine ülke meselelerini, milletleriyle alakalı hususiyetleri önemsemeleri gerektiğini her alanda ifade ediyoruz. Gençlerimize Saadet Partisi olarak umudun var olması gerektiğini anlatıyoruz. Gelecekten umudumuzu yitirirsek varlık gayemizden uzaklaşmış oluruz. Bugün içerisinde yaşamış olduğumuz karanlık, buhran ve sıkıntılı durum ne kadar üzerimize çöreklenirse çöreklensin, ne kadar kalbimizi daraltırsa daraltsın yarınlarda güneşin doğacağını biliyor olmak gerekiyor.

AK Parti'yi gençlerin çok tercih etmediğine dönük bir kanı var. Sizce neden gençler AK Parti'den uzaklaşıyor?

Türkiye'de en gerici partinin AK Parti olduğu kanaatindeyim çünkü kendisini hiç yenilemiyor. Yeni bir vizyon yok. Asfalt terminolojisi ülkede 30 yıl önce kullanılan bir terminolojiydi. 30 yıl önce yerel yöneticiler kendi çalışmalarını vurgularken asfalt, kaldırım, oyun parkı derlerdi. Bugün genel yönetimdeki insanlardan yine aynı şeyleri duyuyoruz. Gençlerin asfalt söylemine baktığı zaman hiçbir aidiyet duyacağını düşünmüyorum. Gence değen ve temas kuran bir hizmet de ufuk da yok AK Parti'de. Gençler kendisini oraya ait hissetmiyor. Gencin kendisini buraya ait hissedebildiği nokta gelecek kaygısı ve işsizlik konusu. Genç, "Bir iş başvurusunda bulunduğum zaman meşguliyetim değil mensubiyetim soruluyor" diyor. AK Parti'ye mensubum dediği zaman önündeki bütün kapılar açılıyor. Sadece birlikte olan insanlarda şartlı bir birliktelik söz konusu. 

Cumhur İttifakı'nın düzenlediği Filistin'e destek mitinginde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun sözünü içeren pankartlar sosyal medyada çok paylaşıldı. Saadet Partisi Gençlik Kollarının yaptığı söylenen pankartlara ‘Truvaatı' yorumları yapıldı.

Bazı arkadaşlarımız demek ki öyle bir şey yapmayı arzu etmişler. O pankartların da bir renk kattığı kanaatindeyim. Önemli olan bu. Bugün Kudüs dediğimiz zaman Mavi Marmara'yı hatırlıyoruz. Orada şehit olan insanların bir çoğu bugün bu mitingin Kudüs için değil seçim için yapıldığını ifade ediyorlar. Bunu gerçekten herkes görüyor. Meydandaki insanların da bunu gördüğü kanaatindeyim.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER