‘Sahte Yeliz'in gündemi Karamolllaoğlu'nun sakalı oldu!

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Yeliz kod adı ile sosyal medyada sahte hesap açıp TBMM'den paylaşımlar yapmıştı.

‘Sahte Yeliz'in gündemi Karamolllaoğlu'nun sakalı oldu!

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı bu sefer de,  SP Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nun sakallarını kısalttığı bir fotoğrafını ”Sakalı’da baya sıyırmış” diye paylaşınca sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

Çamlı'ya sosyal medyadan ‘'Bu Yeliz değil mi ? Kız sen neredeydin bakim zilli, Yeliz bacı hayırdır, Yazıklar olsun imanlı bir adama şeytan demek ancak gözü gönlü kör olmuş birine ait olabilir, Sen ki milletvekilisin, şu lafı bu mübarek günde ederken hiç utanmadın mı ?, Seni kim vekil yaptı, sakal özel isim mi kesme işareti koyuyorsun? Bayağı değil baya yazıyorsun. Noktalama işaretlerini kullanmayı bilmiyorsun, yazık ülkeme” biçiminde tepkiler geldi.

NE OLMUŞTU?

Meclis Genel Kurulu’nda başkanlık anayasası olarak adlandırılan anayasa değişiklik teklifi görüşülürken dikkat çeken bir durum yaşandı.

@yelizadeley kullanıcı adıyla bir Twitter hesabının Genel Kurul salonunun içinden Periscope yayını yaptığı anlaşıldı. Twitter kullanıcılarında şaşkınlık yaratan bu durum kısa sürede tartışma yarattı. Çünkü Meclis’te bu isimde bir Milletvekili bulunmuyordu.

Ama kısa bir süre sonra Periscope yayının ön kameraya geçmesiyle o hesabın fake yani sahte olduğu ortaya çıktı. AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın, @yelizadeley adıyla sahte hesap açtığı ve o hesap üzerinden de Periscope yayını yaptığı anlaşıldı. Hesap bu durumun ortaya çıkmasının ardından kapatıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
IYI
IYI - 13 ay Önce

Şeref yoksunu insandan mevki ve makamı ne olursa olsun herşey beklenir

SIRADAKİ HABER