Saray-Çankaya-Bahçeli arasında ‘kırmızı hat’

Aydınlık gazetesi Ankara Temsilcisi İsmet Özçelik’in kaleme aldığı kulis haberde, “Halk oylaması yaklaştıkça temaslar hızlandı. Başbakan Binali Yıldırım’la Devlet Bahçeli dün Çankaya köşkünde bir araya geldi. AKP ve MHP kulislerine yansıyan bilgilere göre, Saray-Çankaya-Bahçeli arasında ‘kırmızı hat’ kurulmuş. ‘Evet’ kampanyasının ‘tek merkez’den yürütülmesi kararlaştırılmış. Görünüşte ayrı, ama tek merkez” ifadeleri yer aldı.

Saray-Çankaya-Bahçeli arasında ‘kırmızı hat’

“MASRAFTAN KAÇINMAYIN, HALLEDERİZ”

“Bahçeli’nin kampanyası için kullanılacak sloganlar bile ‘merkez’de yapılan anket sonuçlarına göre belirlenecekmiş” diyen İsmet Özçelik şunları kaleme aldı:

“Bahçeli ekibine sadece fikir desteği değil, başka destekler de vadedilmiş. Kulislere yansıyanlara göre, ‘Evet’ kampanyası için devletin kasası Bahçeli ekibine de açılacak. ‘Masraftan kaçınmayın, hallederiz’ denmiş.”

MİTİNGLERİNE AKP’LİLER KATILACAK İDDİASI

İsmet Özçelik, “Hayırcı milliyetçiler ‘Hayır’ kampanyası için 18 Şubat’ta harekete geçme kararı aldı. 81 ilde kampanya yapacaklar. Bu durum AKP’yi telaşlandırmış. Bahçeli pek istemiyordu, ama ‘merkez’den ‘Bahçeli’nin miting yapması’ kararı çıkmış” diye yazdı. “Bahçeli miting yapıp gövde gösterisi yapmazsa MHP’deki ‘Hayır’cılar artar” uyarısı yapıldığını öne süren Özçelik, “Meydanların boş kalmaması için de ‘AKP’liler doldurur’ güvencesi verilmiş” iddiasını ortaya attı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
laz61
laz61 - 4 yıl Önce

yakışır sarayın arka bahcelisine ancak onlar dinler onu artık. sandıklar acılıncaya kadar sonra şut aut bahceli ve bırakmadığı mhp kümeye yerine mi yerine ise hdp gecer.hahahahaha