Seçimi kaybetmeyi ölmekle bir tuttu! "Ölüm tecrübe edilmezmiş!"

Her seçim döneminde ilginç fetvalarıyla gündeme gelen Hayrettin Karaman, Erdoğan’ın iktidarı kaybetmesini ölüm olarak değerlendirdi ve “Ölüm tecrübe edilmez” dedi.

Seçimi kaybetmeyi ölmekle bir tuttu!  "Ölüm tecrübe edilmezmiş!"
banner170

“Son pişmanlığın fayda etmeyeceğini” ifade eden Karaman’ın bu kadar paniklemesi ve Erdoğan’ın kaybetmesi hâlinde Allah’ın rahmetinden ümidini kesmesi, neleri kaybedeceği sorusunu akla getirdi.

Karaman’ın Müslüman inancına aykırı,akıllara ziyan yazısı şöyle:

“Büyük devletler kurmuş, asırlar boyunca üç kıtaya hakim olmuş, devleti ve saltanatı din-i mübinin, dolayısıyla ahlak ve adaletin emrine vermiş, İslam ümmetinin hayırlı bir parçası olan, beşeriyet icabı kusurları olsa da “hasenât seyyiatı, sevaplar bir kısm günahları siler” müjdesine göre gök kubbede hoş sadâ bırakmış ve inşallah Allah katında rızaya ermiş bir milletin çocukları olarak, ecdadımızın fetih ve imar ederek bize bıraktığı bu topraklar üzerinde yaşıyoruz, ama onları, kulca büyük ve hayırlı yapan pek çok değeri koruyabilmiş değiliz.

Gaflet, yanlış hesap, oyuna gelmek, pirinç peşinde evdeki bulguru da kaybetmek gibi kusurlarımız yüzünden madde ve manada geride kaldık. İçimizde makbul dualı kullar da var ki, Allah Teâlâ 1950’lerden bu yana birkaç hayırlı kuluna iktidar nasib etti, halkın geçici uyanış ve sahipleniş yıllarında bu hayırlı kullar, kaybettiklerimizin bir kısmını geri kazanmamıza vesile oldular. Kanaatim ve inancıma göre bu kulların, hizmet ve kazanım bakımından en hayırlısı Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Onu dünya bilirken, bilen dostlar takdir ve dua, bilen düşmanlar da imhası için ellerinden geleni sarf ederken içimizdeki gafillerin küçük hesaplar veya manevi miyopi yüzünden yanlış yollara saptıkları, pire için yorganı yakma, ölümü tecrübeye kalkışma gibi yanlışlara düştükleri görülüyor.

Ne imiş?

Bu iktidar şımarmış, maneviyatını kaybetmiş, içlerine sokulabilmiş sinekler yüzünden kamu menfaati zarar görüyormuş, yanlışlar yapılıyormuş…

Diyelim ki, bunlar kısmen doğru tespitlerdir.

Bu hareketin lideri ve asıl kadrosu hala hayırlı olma niteliklerini korumuyor mu?

Bence koruyorlar.

Madde ve manada kazanımlar devam etmiyor mu?

Herkes biliyor ki, ediyor.

Ufukta, hizmete talip olarak daha hayırlı bir lider ve kadrosu görülebiliyor mu?

Kesinlikle hayır.

İç ve dış düşmanlar bu iktidarı devirmek için plan üstüne plan, kumpas içinde kumpas kuruyorlar mı?

Uykuda olmayanlar bunu da açıkça görüyorlar.

Gerçek tablo bundan ibaret iken hala hiyanete benzer sonuçlar doğurabilecek gafletin ve yanlış hesapların piyasaya sürülmesi, milletini ve memleketini seven, düşünen, büyük emeklerin ve fadâkârlıkların ürünü olan kazanımların kaybı ihtimali bile uykularını kaçıran hayırlı insanımızı derin endişelere sevkediyor.

Ölüm tecrübe edilemez ve son pişmanlığın faydası yoktur.

Bizim insanımız oyunu kullanırken bu defa da gaflete düşmeyecek, Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı, partisini de iktidar yapacaktır; bu ümit ve dua ile yolumuza devam edelim vesselam.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
adem
adem - 10 ay Önce

Sanırım, karaman seçimin normal süresinde yapıldığını sanıyor
oysa iktidar durup dururken seçimi istede daha 17 ayı varken
bunu göremeyen veya aklı ermeyen karaman ı mazur görelim
zavallı diyelim sulanmış diyelim yada acaba evinin yolunu bulabiliyor mu diyelim, vah vah çok yazık

yılmaz özdemir
yılmaz özdemir - 10 ay Önce

Sen nezaman gebereceksin

Keskin sirke
Keskin sirke - 10 ay Önce

Vatikanın gizli kardinali....

Gürbüz can
Gürbüz can - 10 ay Önce

HAS.....TİR

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151