Sedat Peker, ÖSO'ya çelik yelek gönderdi

Sedat Peker, TSK'nın beraber Afrin'e yönelik olarak operasyon başlattıığı Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) çelik yelek gönderdi.

Sedat Peker, ÖSO'ya çelik yelek gönderdi

Çelik yeleklerde, Sedat Peker’in “SP” şeklinde kısaltmasının yer alması dikkat çekti.

Peker ise yazılı açıklamada bulunarak “Suriye’de savaşmak için o bölgeye geçen mücahid kardeşlerimizle görüştüğümde Özgür Suriye Ordusu’nun fazlaca şehit vermesinin sebebini tartışmıştık. Çelik yeleklerinin yeterli sayıda olmadığını, mevcut olanların da içine çelik plaklar dizilmiş kumaş yelekler olduğunu öğrenmiştim. Bu yelekler çok ağır oldukları için onları giyip kırsalda gerilla savaşının yapılabilmesinin mümkün olmadığını söylüyorlardı” ifadelerini kullandı.

“Bu konu ile ilgili yaptığım araştırmalarda yurtdışında yeni bir ürünün bulunduğunu seramik olduğu için en fazla 1- 2 kilo ağırlık tuttuğunu ancak fiyatı pahalı olduğu için çok fazla rağbet görmediğini söylediler” diyen Sedat Peker açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Maddi destek sağlanması için lobi çalışmaları yapmalıyız"

“Biz olayın maddi boyutunun Yüce Allah’ın izniyle sağlayabilmiş olsak da bu sefer bu tarz ekipmanlarla ilgili Türkiye'ye uygulanan gizli bir boykotla karşılaştık. Ancak Yüce Allah’a şükürler olsun ki arkadaşlarımız yılların sağlamış olduğu tecrübeyle bu sorunu da aştılar. Şu anda çelik yeleklerin nakliyesi hızlı bir şekilde başladı.

Yine o bölgedeki dostlarımızla konuşmalarımızda en fazla ihtiyacın pick-up tarzı araçlar olduğunu öğrendik. Yüce Allah’a şükürler olsun ki onların da satın alım anlaşmalarını tamamlayarak kısa bir süre içersinde bölgeye ulaştırabilecek duruma geldik.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere milli silah sanayini savunan devlet büyüklerimize karşı her platformda destek olacak sözler söyleyerek bu alana bütçeden biraz daha fazla maddi destek sağlanması için lobi çalışmaları yapmalıyız. Aksi takdirde kısa bir zaman diliminde milli savunma sistemimizi oluşturamazsak gelecek yıllarda evlatlarımızın ve torunlarımızın bu coğrafyada huzur ve güven içersinde yaşamalarını maalesef ki sağlayamayız.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ak
Mehmet Ak - 1 yıl Önce

Yelek göndermek,çok ucuz kahramanlık göstermek,.riyakarlık ve çok yüzlülüktür.Vitrine oynamaktır.Eğer yiğit adamsan,savaşa gidersin.Seni orada göğüs göğüse çarpışırken görmek isteriz.

Kerem
Kerem - 1 yıl Önce

Koca yürekli reis

Kerem
Kerem - 1 yıl Önce

Reis Sedat Peker büyük adam

Kerem
Kerem - 1 yıl Önce

REİS SEDAT PEKER koca yürekli abim

SIRADAKİ HABER