Şeker-İş Sendikasına Bahçeli'den red!

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda siyasi partilerle görüşme kararı alan Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök, tüm siyasi partilerle bir araya geldiğini ancak Devlet Bahçeli'nin kendisine randevu vermediğini belirtti.

Şeker-İş Sendikasına Bahçeli'den red!
banner170

Cuma günü işçilerin otobüslerle Ankara’ya geleceğini belirten Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda tüm siyasi partilerden randevu aldığını ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisine üç haftadır randevu vermediğini söyledi.

Dört şeker fabrikasını alan isimler içinde bir tane şeker üreticisi bulunmadığına dikkat çeken Gök, “Adapazarı, Kütahya yok. Çünkü şeker üretiminin zor olduğunu biliyorlar. Bu herkesin yapabileceği bir alan değil. İhalelere girenler ise ağırlıklı olarak inşaat firmaları. Kazananlardan biri madenci, biri inşaat taşeronu. Apar topar, kimseye haber vermeden ihaleler yapılıyor, birileri gelip teklif bile vermeden salonda oturup, gidiyor. Sanki bir tiyatro oynanıyor. Senaryosu birileri tarafından yazılmış, oyuncular belirlenmiş bir tiyatro sahneye konulmuş gibi” dedi.

Öte yandan Türk-İş Başkanlar Kurulu Başkanı Ergün Atalay ise dört şeker fabrikasının satılmasının umudunu hiç kesmediğini belirterek şunları söyledi:

“Hiç umudumu kesmedim. Görevim şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi gerektiğini kamuoyu gündeminde tutmak. Bunun yanlış olduğunu söylemek. İki aydır partiler dolaşıyor, işçilerimiz de öyle. Biz de siyasilerle görüşüyoruz. Cuma günü de Başkanlar Kurulumuzla birlikte şeker fabrikaları özelleştirmesinin, yanlış bir yol, çıkmaz bir yol olduğunu bir kez daha haykıracağım. Gelin vazgeçin, bu iş alana da yar olmaz, diyeceğiz.”
Atalay, şeker mitingine çiftçi ve esnaf ile siyasi partileri davet edip etmeyecekleri sorusuna ise, “Özel bir davette bulunmayacağız ama kim gelmek isterse başımızın üstünde yeri var”

YORUM EKLE
YORUMLAR
RAMAZAN BEKER
RAMAZAN BEKER - 12 ay Önce

21 SENE ÖNCE BAHÇELİDEN CACIK OLMAZ DEDİK AMA YENİ ANLADILAR.

Ömer Ayaşlı
Ömer Ayaşlı - 12 ay Önce

Devlet bey kendine gel bu tuttuğun yol yol değildir kendine gel

Yasin Bulut
Yasin Bulut - 12 ay Önce

Zaten gereksiz zurriyetsiz hesap sormazsam namerdim diyordu hırsızlığı belgeli ayetle alay eden makara yapan TÜRK düşmanı PAPA çocukları TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan ihaneti rüşveti hırsızlığı belgelilere BASTON oldu

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 12 ay Önce

Sn.Genel Başkan kimi dinledi ki sizi dinlesin.

solmaztürk
solmaztürk - 12 ay Önce

Bilge(!) liderin işi başından aşkın. Kıçıkırık (!)şekerci sendikacılara vakit ayıramaz

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151