Selahaddin E. Çakırgil "İttifakın hatırına Bahçeli'ye 'felaket tellalı' demiyom"

Star gazetesi Selahaddin E.Çakırgil, Bahçeli'nin af hakkındaki sözlerini eleştirdi.

Hapishnelerde isyan çıkması ihtimalinden bahsetmesin, Bahçeliye yakışmadığını ifade eden Çakırgil, Cumhur ittifakı hatırına "felaket tellalı" demedi ama demiş kadar oldu. Çakırgil'in bu üslubu, Jet Sosyete dizisinin Şennur Teyze'sini hatırlattı: 

İşte Star yazarının, Bahçeli'ye, "felaket tellalı" demediği yazısı:

"Bütün bunlardan daha da şaşırtıcı olan.. Devlet Bahçeli’nin sözleri.. 

Hemen belirtmeliyim ki, tedavi metodu ve kullanılacak ilaçlar konusunda farklı yerlerde olsak bile, ülkenin ve milletin birlik ve bütünlüğünün korunması konusunda birleştiğimiz bir isim Bahçeli..

Tayyip Erdoğan’la, yıllarca, çok sert muhalefet ve mücadelesi olduğu halde, sonunda ülke ve milletin birliğini tehdit eden uluslararası entrikaları bertaraf etmek için bugün onunla birlikte hareket etmek ihtiyacını duymuş olmasını samimî bulduğumu bu sütunda birkaç kez yazmış birisi olarak, son sözleri karşısında şaşırdığımı belirtmeliyim. 

Ancak, onun 16 Mayıs günü, son günlerde ‘af’ konusunda söylediklerine ek olarak, ‘Af çıkmaması halinde seçime bir hafta-10 gün kala, şöyle-şöyle yapsalar, neler olur? (…) Türkiye büyük bir felakete sürüklenebilir.. Gezi Olayları’ndan çok daha korkunç ve çok daha gaddar olur’ diye yeni görüşler serdetmesini mâkul bir zemine oturtmak zor.. 

Bu sözleri bir başkası söyleseydi, bizzat Devlet Bey, ‘felaket tellâllığı’ yapıyor, yani, öyle yapın diye yol gösteriyor’ demez miydi? 

Bu sözler, Bahçeli gibi tecrübeli bir siyasetçiye yakışmadı."

Alp Kılıç

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.