Sevr’in mimarları, İYİ Parti ile ortak çalışıyor

Politikalara yönlendirmesiyle bilinen dünyanın en etkili düşünce kuruluşlarından biri olan Chatham House bu kez de bir İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan'ı konuşmacı olarak davet etti.

Sevr’in mimarları, İYİ Parti ile ortak çalışıyor

Veryansın’ın özel haberine göre, Türkiye’nin Dış Politikası: İyi Parti’nin Perspektifi başlığıyla 25 Ocak’ta yapılacak toplantıda konuşmacı olarak İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan katılacak.

Toplantıda başkanlığı Chatham House Türkiye Projesi Yöneticisi Fadi Hakura yapacak. Kurumun resmi internet sitesinden yapılan bilgilendirmede İyi Parti için “anketlere göre popülaritesi istikrarlı bir şekilde artan” ifadesi kullanılıyor.

Erozan’ın özellikle İyi Parti’nin AKP’den farklı ne gibi bir dış politikası yaklaşımı olduğunu anlatacağı aktarıldı.

Chatham House dünyanın en etkili düşünce kuruluşu olarak gösteriliyor. 1920 yılında kurulan kuruluş Osmanlı Devletini parçalayan ve yıkan Sevr ve Sykes Picot Antlaşmalarının mimari olarak biliniyor.

Kuruluş ayrıca eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Gazeteci Fehmi Koru gibi kişilerin okuduğu meşhur Exeter Üniversitesiyle de bağlantılı.

Bilindiği gibi Erozan’ın, CHP-İyi Parti-HDP ve Saadet Partisinin birlikte Anayasa taslağı oluşturduğu gizli toplantılarda İyi Parti’yi temsil eden kişi olduğu ortaya çıkmıştı.

YORUM EKLE