Sinan Oğan, Alparslan Türkeş'le ilgili teklifi biz verdik AKP reddetti

MHP Genel Başkan adayı Oğan, Başbakan Yıldırım'ın "Alparslan Türkeş'in ismi bir üniversiteye verilebilir" açıklamasına çok sert tepki gösterdi. Oğan, 2012 yılında MHP'nin bu teklifini AKP'nin reddettiğini hatırlatarak, "neden şimdi?" diye sordu.

Sinan Oğan, Alparslan Türkeş'le ilgili teklifi biz verdik AKP reddetti


 MHP Genel Başkan adayı Dr. Sinan Oğan, Başbakan Binali Yıldırım'ın Münih'te STK temsilcileri ile yaptığı görüşmeyi değerlendirdi.  


Almanya temasları sırasında STK temsilcileri ile görüşen Binali Yıldırım, STK temsilcilerinin "Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit gibi Türkiye’nin siyasi tarihinde önemli yerleri olan isimlerin adına üniversite var. 


Alparslan Türkeş adına bir üniversite yok, bu bir eksiklik, sizden adım bekliyoruz” talebini olumlu karşılamıştı.  Bu duruma Sinan Oğan'dan çok sert tepki geldi. 

Hükümetin MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'i istismar ettiğini savunan Oğan, "Meclis'te bizim Alparslan Türkeş Üniversitesi teklifimizi reddedenler referandum öncesi ülkücüleri hatırladırlar..." ifadelerini kullandı. 


2012'DE MHP'NİN YAPTIĞI TEKLİFİ HATIRLATTI 


MHP Genel Başkan adayı Oğan, MHP'nin 2012 yılında Meclis'e sunduğu Türkeş teklifiyle ilgili tweet'i de paylaşarak, hükümetin Alparslan Türkeş istismarını referandumla ilişkilendirdi. 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
NKavcar
NKavcar - 4 yıl Önce

sinan oğan, türkeş ile ne ilgin var? partiye transfer olan herkes "türkeş"e oynuyor. kızını getiriyor, yok başbuğla olmayan masalları anlatıyor. yetti yahu.