Skandalların adamı İYİ Partili Salim Ensarioğlu Akit’e konuştu!.. İlkokul kıyafeti giyip de andımızı okuyan İYİ Partililer çok ama çok kızacaklar!

Daha önce de Pkk terör örgütünün ele başısı bebek katili Apo’ya övgü dolu sözleriyle gündeme gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salim Ensarioğlu Akit’e verdiği skandal andımız röportajı büyük tepki çekti.

Skandalların adamı İYİ Partili Salim Ensarioğlu Akit’e konuştu!.. İlkokul kıyafeti giyip de andımızı okuyan İYİ Partililer çok ama çok kızacaklar!

Habererk / Haber Merkezi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salim Ensarioğlu, daha önce Pkk terör örgütü ele başısı bebek katili Abdullah Öcalan için ise, “Bana göre Öcalan’a daha ılımlı işte bir ev hapsi gibi imkan tanınarak, ister televizyonla, ister telefonla, görüntülü, görüntüsüz, gibi bir ortam sağlanması gerekir” şeklindeki skandal sözleri kullanmıştı.

Akit’e konuşan Ensarioğlu andımız hakkında da skandal sözlere imza attı.

Daha önce İYİ Parti Genel Merkezi’ne andımızı asmıştı. Ve bazı İYİ Partililer öğrenci kıyafetleriyle andımızı okumuştu.

Ensarioğlu’un andımız hakkındaki skandal sözleri sonrasında İYİ Parti’deki çelişkiyi göstermesi bakımından dikkat çekti.

Yeni Akit, röportajı sürmanşetinden "Bu sözler İP'i karıştıracak. Öğrenci andı herkese hitap etmiyor" başlığıyla verdi.

Haberde şunlar kaydedildi:

"Danıştay'ın kaldırılmasını onayladığı öğrenci andı ile ilgili tartışmalar sürerken, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salim Ensarioğlu'ndan çarpıcı açıklamalar geldi. Ensarioğlu, 'Öğrenci andı toplumun tamamını temsil etmiyor. Ötekileştirmeyen ortak bir nokta bulunmalı' dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kaldırılmasına tepki gösterdiği öğrenci andının tüm topluma hitap etmediğini ifade eden Ensarioğlu, 'Öğrenci andı kaldırıldığı zaman birileri tepki gösteriyor, kaldığı zaman da bir başka kesim. Bu konuda uzlaşıp farklı bir konuma getirmek lazım diye düşünüyorum' diye konuştu.

Ensarioğlu şöyle devam etti: 'Öğrenci andı gelsin demiyorum. Geri geldiği zaman bizim bölgemizde tepki oluşuyor, gelmediği zaman ise başka yerlerde. Türkü, Kürdü, Lazı herkesi kucaklayan birbirimize karşı değil dışarıya karşı hepimizi kapsayan, herkesin kabul edeceği bir and gelmeli ve sözleri birlik beraberlik sağlamalıdır. İstiklal Marşı gibi herkese hitap etmelidir."

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 10:43
YORUM EKLE