ŞOK SÖZLER; İlahiyatçıdan referandumda 'hayır' diyeceklere 'şeytan' iması

Bir TV programına katılan ilahiyatçı Vehbi Güler, başkanlık "Şeytanın Allah'a neden isyan ettiğini" anlatırken, ima yoluyla sözü referaduma getirerek, hayır diyenleri şeytanla bir tuttu. "Cenabı hakka kafa tutan bir şeytan vardı o da 'hayır' dedi. Hayatında bir kez 'hayır' dedi şeytan, kıyamet-i haşra kadar şeytan kalacak" diyen Güler'in bu sözleri sosyal medyada büyük tepki gördü.

Beyaz TV'de "Hayatta her şey var" isimli programa canlı yayın konuğu olan ilahiyatçı Vehbi Güler, ima yoluyla başkanlık referandumunda "hayır" oyu vereceklere "şeytan" benzetmesi yaptı; "Cenabı hakka kafa tutan bir şeytan vardı o da 'hayır' dedi. Hayatında bir kez 'hayır' dedi şeytan, kıyamet-i haşra kadar şeytan kalacak" dedi.

İlahiyatçı Güler, 3 gün önce yayınlanan programda "şeytanın neden isyan ettiğini" anlatırken, "Bir şey anlatabiliyor muyum?" diyerek, şunları söyledi:

"Buna secde et' dediler. Tüm melekler alemi secde etti, o şeytan denilen var ya bir tane... Ya rabbi iki ayaklı şeytanın şerrinden de bizleri muhafaza eyle. O şeytan dedi ki, 'Onu topraktan yarattın, beni ateşten yarattın. Kusura bakma ya rabbi ben ona secde etmem' dedi. Bütün melekler evet dedi, 'Ya rabbi bunu sen söylemişsen kabul ediyoruz, evet'. Allah'ın emirlerini siz kabul etmez misiniz? Evet ederiz. Cenabı hakka kafa tutan bir şeytan vardı o da 'hayır' dedi. Hayatında bir kez 'hayır' dedi şeytan, kıyamet-i haşra kadar şeytan kalacak. Bir şey anlatabiliyor muyum? Ya rabbi, dinimizle imanımızla, vatanımızla, milletimizle, bayrağımızla, sancağımızla, amirimizle, memurumuzla, büyüğümüzle, küçüğümüzle bir ömür boyu gönülden Allah diyen kullarına, bir ömür 'evet' demeyi nasip eyle"

Sosyal medyayı ayağa kaldıran sözler

Vehbi Güler'in bu sözleri sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı. Sosyal medya kullanıcıları bu sözlere, "İslam'ı da referandum oylamasına alet ediyor" yorumlarıyla karşı çıktı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 13:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET TORUN
AHMET TORUN - 4 yıl Önce

ebu hüreyre'den (r.a) rivayet edildiğine göre, rasûlüiiah (s.a) şöy­le buyurmuştur: "hayırlı işler yapmakta acele ediniz! yakında karanlık ge­ce parçaları gibi fitneler olacaktır. kişi mü'min olarak sabahlar, kâfir ola­rak geceler, yine mümin olarak geceler, kâfir olarak sabahlar. çünkü dünya malı karşılığında dinini satar". (müslim rivayet etmiştir).[236]öyle ise siz de (ey mü'minler) hayır işlerine koşun, birbîrinizle yarış edin". (bakara, 148) sevdiklerimi
yukarida bir hadis ve bir ayet aynen aktarilmiştir.tabikişeytanlar ve şeytanin askerliğini yapanlar bunlari her zaman inkar ederler.ey yüce rabbim beni ve neslimi sevdiklerimi dünyaluk için bu duruma düşürme şeytanın şerrinden sen koru şeytana evet diyenlerden eyleme Allah için hayırda yarışanlardan eyle.amin

ferhat
ferhat - 4 yıl Önce

Yazıklar olsun,din adamyiz diye geçinmeyin, şeytana hizmet ediyorsunuz.

ali
ali - 4 yıl Önce

senin gibi iki ayaklı şeytan çok bu toprak üzerinde herşeyden önce şirk koşuyorsun sanki bu evetcileri haşa Allah yerine koyuyorsun onların evet dediğine herkese evet dedirteceksin sen cehennemim en kızgın ateşinde yanarsın inşAllah iki ayaklı şeytan

Ad
Ad - 4 yıl Önce

Esas şeytan sensin dinimizi siyasete alet etmeyin kimin ne kadar müslüman olduğunu Allah biliyor

selim akay
selim akay - 4 yıl Önce

şeytan sensin uğursuz herif.

Börteçine
Börteçine - 4 yıl Önce

Cennet den yerimi garanti ederseniz belki evet verebilirim.(ironi yapıyorum arkadaşlar)

SEÇKİN
SEÇKİN - 4 yıl Önce

ama sen beni Allah teala ile aldatamayacaksın

MEHMET ŞAHIN
MEHMET ŞAHIN - 4 yıl Önce

yazıklar olsun,din adamyiz diye geçinmeyin, şeytana hizmet ediyorsunuz. reçep tayyip erdogan bile bu sözü söylemiyor sen kim oluyorsun da insanların özgür iradesini yargılıyorsun. sana din adamı diye bakerken . sen din adamıda olamazsın . vehbi güler. bey. yazıkolsun sana.nediyeyim ki seni Allah a havalediyorum. sen kendi derdinle yan . nediyeyimki.