Sokağa çıkma yasağının sonunda korkutan tablo

Koronavirüs sürecinde vatandaşların e-devlet şifresi alma, sosyal yardım ve işsizlik ödeneklerinin dağıtımının adresi haline gelen PTT şubelerinin önündeki kuyruklar, salgın riskine karşın her geçen gün arttığı bildirildi. Son olarak Hakkari, Aydın ve İstanbul'daki PTT şubeleri önünde başlayan ve ucu görünmeyen kuyruk, polisin nöbetine ve uyarılarına rağmen vatandaşların sosyal mesafe kuralına pek de kulak asmadığını bir kez daha gözler önüne sermesi dikkat çekti.

banner311
Sokağa çıkma yasağının sonunda korkutan tablo

Korona salgınıyla mücadele kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 23-27 Nisan arasında ilan edilen sokağa çıkma yasağını sona ermesinin ardından birçok ilde halkın sokaklara dökülmesi alınan tedbirlerin etkinliğini azaltıyor.

Kent merkezlerinde önlemi sadece maske olarak düşündüğü belli olan vatandaşın sosyal mesafe dinlemeden gündelik hayata devam ettiği görülüyor.

İSTANBUL

İstanbul Avcılar’da PTT şubesinin önünde e-devlet şifresi ve bazı işlemlerini yaptırmak isteyen vatandaşlar kuyruğa girdi.

Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri de, PTT önünden başlayan, Fatih Caddesi ve Reşitpaşa Caddesi’ne dönen, neredeyse Merkez Camii’ne kadar uzanan kuyrukta sosyal mesafeye uyulması amacıyla sürekli uyarıda bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.