Soner Yalçın “MHP Erdoğan'ın altını oyuyor”

Sözcü yazarı Soner Yalçın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gündeme getirdiği Türkiye İttifakı ile ilgili olarak "Kısa bir süre sonra seçim alevi sönünce AKP iktidarı ile CHP belediyeler arasındaki ittifakın bunun ilk somut adımı olacağını sanıyorum" dedi.

Soner Yalçın “MHP Erdoğan'ın  altını oyuyor”

Yalçın, MHP'nin Erdoğan'ın "altını oyduğunu" söyleyerek, "Türkiye'yi 'düzlüğe çıkarmak' için Erdoğan'ın, altını oyan MHP'ye değil, CHP'ye ihtiyacı olduğunu kavradığını sanıyorum" dedi. 

Yalçın'ın "AKP-CHP ittifakı" başlığıyla (26 Nisan 2019) yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle: 

Devlet Bahçeli özellikle 31 Mart'tan sonra öyle yüksekten konuşuyor ki, sanırsınız seçimin galibi! Oysa…

Ülke genelinde MHP, 3 milyon 394 bin oy aldı.

Yahu CHP sadece İstanbul'da 4 milyon 170 bin oy aldı.

MHP'nin kazandığı illerdeki toplam oy, sadece Ankara'da Mansur Yavaş'ın aldığı oy kadar bile değil!

Önce Mersin'i sonra Adana'yı kaybetti MHP. Ve buna rağmen…

Bahçeli'nin politik afra tafrasını/ fiyakasını anlamak zor! Bunda yandaş medyanın “Cumhur'un ortağı” diye Bahçeli'ye gereksiz övgüde bulunmasının etkisi olduğunu düşünüyorum. Neyse konum bu değil; Bahçeli'nin tehlikeli siyasal taktiğinin altındaki “nedeni” bulmak! Şu olabilir mi:

Erdoğan'ın “Türkiye İttifakı” arayışı önümüzdeki siyasal sürecin ana gündemi olacağa benziyor. Bu ittifakın amacının, yurtseverlik temelinde AKP-CHP ittifakını sağlamak olduğunu düşünüyorum!  İlk bakışta ittifak zor gibi görünse de ittifak metninin buna işaret ettiğini görmemek için kör olmak lazım!

Kısa bir süre sonra seçim alevi sönünce AKP iktidarı ile CHP belediyeler arasındaki ittifakın bunun ilk somut adımı olacağını sanıyorum.

Türkiye'yi “düzlüğe çıkarmak” için Erdoğan'ın, altını oyan MHP'ye değil, CHP'ye ihtiyacı olduğunu kavradığını sanıyorum.

İşte… Devlet Bahçeli bu ittifakın önüne geçmek için ortalığı karıştırıcı stratejik dil kullanıyor! AKP iktidarı ona hep mahkum olsun istiyor…

Sanırım…

Ülke siyasetinde kartlar yeniden karılacak.

Bahçeli'nin telaşı bundan!"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Demiröz
Kemal Demiröz - 3 ay Önce

Eski solcular ve CHP lilerde MHP hazımsızlığı var.Aman MHP yükselmesin.MHP ittifakı tu kaka. Ancak CHP kimle ittifak yapsa bunlar için harikulade.

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 3 ay Önce

Yerinde bir tespit.Tabiki anlayana

SIRADAKİ HABER