Star yazarından Necip Fazıl ile edebiyat yapanlara ağır sözler!

Star yazarı Yakup Köse, Necip Fazıl’ın İslam devleti kavgasından bahsetmeden şairliğinden yazarlığından bahsedenleri, yalancı, çapsız ve korkak olmakla itham etti.

Star yazarından Necip Fazıl ile edebiyat yapanlara ağır sözler!
banner170

Üstad’ın başeserinin, İdeolocya Örgüsü olduğunu ifade eden Köse, ailesinin ve onun izinden gidenlerin,bu eser doğrultusunda mücadele etmediğini; eserin üstünün örtüldüğünü kaydetti.

İçtimaî kavga vermenin kolay olmadığını, bedelinin hapis olduğunu vurgulayan Star yazarı, zehirle pişmiş aşı yemeye gelmeyenlerin, üstadın şiirlerini sömürdüğünü ima etti.    

Köse, Necip Fazıl’ın kavgasına sadece Salih Mirzabeyoğlu’nun sahip çıktığını da ekledi.

Yakup Köse’nin bu yazısına iktdardaki Büyük Doğu Nesli ne diyecek acaba?

 Yakup Köse’nin bugünki yazısı :

“ÜSTAD MEZARINDAN KONUŞUYOR

25 Mayıs 1983… Üstad Necip Fazıl Kısakürek, hakkında 1,5 yıllık hapis cezasıyla perde arkasına geçmişti.

 Kaleme aldığı “Vatan Haini Değil Vatan Dostu Sultan Vahidüddin” adlı eserinde M. Kemal’e hakaret ettiği gerekçesiyle İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde, meşhur 5816 no’lu kanundan yargılanır.

 Mahkeme, “Geçmişteki hali ile ahlâkî eğilimlerine nazaran cezasının tecili takdirinde bir daha suç işlemekten çekineceğine kanaat getirilmediğinden tecile mahal olmadığına” denilerek Üstad’a 18 ay hapis cezası verir. Karar temyiz edilir ama Yargıtay 9. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını onar.

 Üstad hastadır…

 Mevcut sistem, defaatle zindana attığı Üstad’ı bu sefer hastalığı sebebiyle zindana atamayacaktır. Hapis cezası ilk önce 4 ay ertelenir. Sonra 6… “Devrimbaz kodamanlar” bir umut bekliyorlardı, Necip Fazıl iyileşir de zindana atarız diye! Lâkin Allah (Celle Celalühû), “Beni de Allah ve Resûl aşkının yanık bir örneği ve ardından bir takım sesler bırakmış divanesi olarak arada bir hatırlayınız!” diyen kulunun, uğrunda çilelerle geçen dünya imtihanını nihayete erdirir.

 Üstad, “ne şair ne fıkra muharriri”dir. O, Allah ve Resûl aşkını sistemleştiren, bu sistemi devletleştirmek için içtimaî kavgayı veren isimdir.

 Kim Üstad’ın bu hususiyetinden bahsetmeden, “Büyük şairdir, büyük yazardır” diyorsa o yalancıdır, hakikati örtendir. Hadi hüsnü zan gösterelim ve şöyle diyelim, kendi çapsızlığına, korkaklığına Üstad’ı ortak etmektir. Bu da affedilecek bir suç değildir!..

 Üstad’ın başeseri İdeolocya Örgüsü’dür. Ne yazık ki Üstad’ın perde arkasına geçmesiyle birlikte, ne ailesi ne de O’na kendini nisbet edenler, başeserdeki hedefler doğrultusunda mücadele etmediler. Üstad’ın başeseri âdeta uykuya bırakıldı, üstü örtüldü.

 Tabiî ki kolay değildi içtimaî kavga vermek. Bedeli, Üstad gibi bir ömür boyu bir ayağı mapushanede bir ayağı mezarda yaşamayı gerektiriyordu. Üstad soruyor ya, “Zehirle pişmiş aşı yemeye kimler gelir?” Kimse de gelmedi! Zehirli aşı yemeye gelemeyenler, “Üstad’ın şiiri, Üstad’ın piyesi, Üstad’ın hikâyeleri” diye diye nefislerini yellediler!

 Bir tek ve bir tek, “Güvendiğim genç” dediği O genç güvenini boşa çıkarmadı ve kendi elleriyle hayatını zindan edip Üstad’ın içtimaî kavgasını sürdürdü. Şimdi de Üstadının ayakları ucunda dünyada ektiklerinin hasadını topluyor.

 Eyüp Sultan’a Üstad’ı ziyarete gittiğinizde Üstad, ayaklarının ucunda yatan “Güvendiği gençle” birlikte size şunu söyleyecektir: “Fırtınalar içinden geçtik, kasırgalı denizler üzerinden aştık, lâğım akıntılarını bir saman çöpüne sarılıp geçtik, yine sönmedik, yine bugünlere vardık, ve şimdi mahut odun yığınının gizli bir köşesinde pırıldamaktayız!

 “İstikbâl İslamındır!..”

 Görebilene, duyabilene…”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gariban
Gariban - 11 ay Önce

Lan bırakın bu ayakları... Üstadmış, bu satırları döşenen mübarek sen idolocya örgüsünü devam mı ettiriyorsun, o doğrultuda mı çalışıyorsun. Türkiye Cumhuriyetini yıkıp yerine islam devleti mi kuracaksın? Üstad üzerinden sadece nefislerini mi yellediler? Ülkeyi yedi bitirdiler, sen kalkmış hala üstad diyorsun... Allah bu vatanı komünistlerden koruduğu gibi islamcılardan korusun ! Amin.

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151