Süleyman Soylu'nun danışmanından Sedat Peker'e yanıt

Sedat Peker'in son yayınladığı videoda hedef aldığı isimlerden biri olan Ali Faik Hacıoğlu açıklama yaptı.

Süleyman Soylu'nun danışmanından Sedat Peker'e yanıt

 Sedat Peker son yayınladığı videoda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu'nu da konu aldı.

Peker, Hacıoğlu için "Süleyman Soylu'nun Ali Faik Hacıoğlu diye danışmanı var. Bu kişi 1,6 milyon liralık arabaya biniyor. Trabzon'a 5 milyon TL'ye ev yaptırıyor. Danışman maaşı 10 bin TL ya vardır ya yoktur. Danışmanı bile zengin..." iddialarında bulundu.

 Hacıoğlu ise Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Peker'e yanıt verdi. Hacıoğlu açıklamasında "Ben Ali Faik Hacıoğlu, Hayatımda eroin, kokain satmadım, kimseyi öldürmedim, kimsenin malına çökmedim. Devletime, milletime ihanet etmedim. Devletimi yabancı servislere satmadım" ifadelerini kullandı. Söz konusu evin yapımını ailesiyle birlikte, İçişleri Bakanlığı danışmanlığına getirildiği 2016 yılında tamamladıklarını savunan Hacıoğlu, evin ifade edilen rakamın 6'da birine mal edildiğini öne sürdü. Bahse konu aracı ise "hemen hemen 1 yıl önce yarısını borçlanarak 877 bin TL'ye aldığını" söyleyen Hacıoğlu aracı bir süre önce "borçlarını ödemek için" satışa çıkardığını savundu.

Hacıoğlu'nun iki sayfa halinde yaptığı açıklama şu şekilde;

"Ben Ali Faik Hacıoğlu,

Trabzon merkeze bağlı Çağlayan Yanyamaç (Zlganoy) köyündenim. Ömrümün tamamını Trabzon'da geçirdim. Babam 37 yıllık devlet memurudur. Hayatımın tamamı çalışmakla geçmiştir. 2002 yılında AK Parti Yeşiltepe Mahalle Teşkilatı’nda başlayan siyasi çalışmalarım, il Gençlik Kolları, 3 Dönem İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve il Başkan Yardımcılığı ile devam etmiştir. Ömrümü şehrimizin, ülkemizin ve milletimizin hizmetinde geçirdim. Hayatımda eroin, esrar, kokain satmadım, kimseyi öldürmedim, kimsenin malına çökmedim. Devletime, milletime ihanet etmedim. Devletimi yabancı servislere satmadım. FETÖ artıklarına karşı nasıl dik durduğum, 15 Temmuz gecesi neler yaptığım, bütün teşkilat mensuplarınca bilinmektedir.

Yaşadığımız köy olan Yanyamaç köyünde 2011 yılında kendi arazimiz üzerinde alt katında babamın, dubleksinde de kendimin oturduğu evin yapımına başladık. 2016 yılında evimizi tamamladık. Sonraki dönemlerde de kalan eksiklikleri yıllar içinde bitirdik Bahse konu ev, müptezelin ifade ettiği rakamların 6’da birine mal ettiğimiz, ailem ile birlikte yaptığımız evdir. 2016 yılının Eylül ayında il Başkan Yardımcılığı görevindeyken Sn. Bakanımız Süleyman Soylu’nun tensipleri ile içişleri Bakan Danışmanlığı görevine getirildim. Bakan Danışmanı olduğum zaman evimiz bitmişti.

Araç konusuna gelince hemen hemen 1 yıl önce yarısını borçlanarak 877.000 TL'ye aldığım ve yaklaşık 10 gün önce borçlarımı ödemek için ilana koyduğum aracımla ilgili, resmi kayıtlarda organize suç örgütü lideri diye geçen bir şahsın, hezeyan ve iftiralarına cevap verme gereği duydum.

Allah'a şükürler olsun ki, biz bugüne kadar haram yemedik, harama el uzatmadık, göz yaşının ve ahların üstüne oturmadık. Şerefimizle ve alın teri ile çalıştık, ticaret yaptık insanımıza hizmet ettik ve etmeye devam ediyoruz.

Köyümüzde daha çok benim öncülüğümde kurulan dernek marifetiyle 1,5 yıldan bu yana bir cami ve imam evi inşa ediyoruz. Bu cami, benim Rabbime sunacağım en hayırlı amelimdir. Allah’a şükürler olsun hayırseverlerimiz ve Sn Bakanımızın katkıları ile camimizi de tamamlamak üzereyiz. Bir köy camiinin bir FETÖ artığını niye bu kadar rahatsız ettiğini de anlamak mümkün değildir. Millete, devlete ihanetinizi biliyorduk da camiye bu karşıtlık yeni saldırı metodunuz galiba...

Müptezellikte, millete ihanet etmede ve gayri meşru kazançlarla insanlara zulüm edenler, geçmişte FETÖ ile iş tutup zalimlikte zirve olan karakter yoksunları, şimdi kendi gibi müptezellere sufle ederek, itibar suikasti yapacaklarını zannediyorlar.

Elbette iftirada da sınır tanımıyorlar.

Benim boyum 1,65 ama yüreği kocaman olan bir Trabzon uşağıyım."

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2021, 23:42
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344